Vilniaus universiteto (VU) Filologijos fakulteto mokslo žurnalas „Taikomoji kalbotyra“ pateko į „Scopus“ duomenų bazę. „Scopus“ ekspertai savo išvadoje konstatavo, kad žurnalas publikuoja aukšto lygio mokslo publikacijas, kurios aktualios ir tarptautinei akademinei bendruomenei.
Žurnalo vyr. redaktorė prof. Meilutė Ramonienė mano, kad žurnalo registracija „Scopus“ duomenų bazėje padės plėsti žurnalo bendradarbių ratą, gausinti aukšto mokslinio lygio ne tik Lietuvos taikomosios kalbotyros specialistų, bet ir užsienio tyrėjų publikacijų.
„Scopus“ duomenų bazė yra mokslo pasaulyje, ypač humanitarų, itin vertinama duomenų bazė, pirmiausia reiškianti, kad jai priklausantys žurnalai ir knygos yra aukšto mokslinio lygio, žurnaluose skelbiami tyrimai grindžiami sąžiningai surinktais duomenimis, duomenys yra tinkamos apimties, tyrimo metodai yra objektyvūs ir šiuolaikiški, o tyrimo rezultatai yra patikimi ir nauji, plečiantys žinojimo ribas. Ši bazė dar prieš keletą metų buvo siekiamybė, kurioje matydavome vos vieną kitą Lietuvos žurnalą. Dabar kasdien matome jų vis daugiau“, – sako buvusi žurnalo vyr. redaktorė, VU Filologijos fakulteto dekanė prof. Inesa Šeškauskienė.
Pasak jos, kelias į „Scopus“ yra glaudžiai susijęs ir su tyrimų bei jų publikavimo kultūros ugdymu, o kelio sėkmė priklauso tiek nuo redaktorių, tiek nuo autorių ir recenzentų. „Didelį indėlį įneša ir VU leidyklos žmonės. Naudodamasi proga noriu padėkoti jiems visiems. Kaip Filologijos fakulteto dekanė noriu pasidžiaugti ir kitais fakulteto žurnalais. Pastarųjų metų tendencija Filologijos fakultete yra išskirtinai gera – pernai net trys, o šiemet jau antras žurnalas priimtas į „Scopus“ duomenų bazę. Tai – fakulteto ir universiteto pasiekimas, suteikiantis leidėjams ir redaktoriams pasitikėjimo ir bylojantis apie mokslinę brandą“, – sako prof. I. Šeškauskienė.
Mokslo žurnalas „Taikomoji kalbotyra“ publikuoja tekstus sociolingvistikos, gimtųjų ir svetimųjų kalbų mokymo ir mokymosi, psicholingvistikos, daugiakalbystės, kalbų politikos, tarpkultūrinės komunikacijos, diskurso analizės ir pragmatikos, leksikografijos, dalykinių kalbų, teismo lingvistikos, gestotyros ir kitų taikomosios kalbotyros šakų temomis.
Žurnalas leidžiamas nuo 2012 m., jo steigėja – Lietuvos taikomosios kalbotyros asociacija (LITAKA). Žurnale skelbiamos įvairių šalių mokslininkų publikacijos daugiausia lietuvių, anglų, prancūzų kalbomis, bet gali būti ir rusų bei vokiečių kalbomis. Visi žurnalo tekstai yra atviros prieigos. Šiuo metu žurnalo vyriausioji redaktorė yra VU Filologijos fakulteto Lituanistinių studijų katedros mokslininkė prof. Meilutė Ramonienė. Iki 2018 m. žurnalo vyriausioji redaktorė buvo prof. Inesa Šeškauskienė.
Žurnalą „Taikomoji kalbotyra“ rasite čia.
Komentarų nėra. Būk pirmas!