Vilniaus universiteto studentų atstovybė (VU SA), siekdama palengvinti iš užsienio atvykstančių studentų adaptaciją, išleido specialų leidinį, kuriame atvykėliai gali rasti daug naudingos informacijos, padėsiančios orientuotis naujoje šalyje.
Jaunatviškas, spalvingas anglų kalba parašytas leidinys „Guide” leidžiamas jau nuo 2001 m. ir kasmet atnaujinamas. Šis leidinys skirtas visiems tarptautinės mainų programos ERASMUS dalyviams, atvykstantiems studijuoti į Vilniaus universitetą. Net šimto šešiolikos puslapių leidinyje užsieniečiai gali rasti visą jiems reikalingą informaciją ir dar daugiau. Spalvotuose puslapiuose šmaikščiai ir nenuobodžiai studentas supažindinamas su svarbiausiais Lietuvos istorijos faktais, šalies geografija, tradicijomis, demografine padėtimi, aprašomas klimatas ir net gražiausi Lietuvos miestai. Be viso to, pateikiamas lietuvių kalbos žodynėlis, kuris, kaip tikisi leidėjai, bent šiek tiek palengvins iš užsienio atvykusio studento adaptacinį laikotarpį ir sumažins gąsdinantį kalbos barjerą. Bene svarbiausia informacija, pateikiama leidinyje, yra susijusi su studijomis Vilniaus universitete, VU bendruomenės veikla, studentų atstovais, buvusių ERAZMUS studentų nuomonėmis. Taip pat atvykėlis gali rasti visą informaciją apie kavines, klubus ar kitas vietas, kur galima pailsėti.
Daugelyje Europos universitetų jau daug metų sėkmingai veikia vadinamoji mentorių programa. Šios programos principas, tikslai ir įgyvendinimas yra labai paprasti ir lengvai suprantami kiekvienam studentui. Svarbiausia – padėti jaunuoliui, atvažiavusiam studijuoti pas mus iš kitos šalies, adaptuotis Vilniaus universitete, pažinti naują kultūrą, miestą. Kiekvienam atvykusiam užsieniečiui skiriamas mentorius, kuris būna išklausęs mentorių programos mokymų kursą. Per visą semestrą užsieniečiams organizuojami tam tikri renginiai, išvykos ir pan.
Daugiausia pastangų reikalauja pagrindinis renginių ciklas – „Orientacinė savaitė” – organizuojamas pirmąją kiekvieno semestro savaitę. Šių renginių pagrindiniai tikslai – parodyti dalelę Lietuvos kultūros ir VU tradicijų, padėti studentams iš užsienio susipažinti tarpusavyje.
Mentoriais gali tapti beveik visi VU studentai, atitinkantys tam tikrus reikalavimus. Svarbiausia noras bendrauti su užsienio studentais, taip pat gebėjimas bendrauti ir su savo kolegomis lietuviais studentais. Žmogus, norintis tapti mentoriumi, turi turėti bent porą valandų per savaitę laisvo laiko. Na, o vienas iš pagrindinių dalykų – bent vienos užsienio kalbos mokėjimas. Draugiškumas, komunikabilumas, noras ir gebėjimas bendrauti su skirtingų kultūrų, tikėjimų, tradicijų, tautų atstovais – šiuos reikalavimus turi atitikti studentas, pretenduojantis tapti mentoriumi.
Sandra Buzaitė
Komentarų nėra. Būk pirmas!