Vilniaus universiteto leidyklos leidžiami žurnalai nuo spalio mėnesio yra pasiekiami per „Google Scholar“ analogą Kinijoje „CNKI Scholar“.
Vieno geriausių Kinijoje Tsinghua universiteto plėtojama „CNKI Scholar“ duomenų bazė ir paieškos sistema yra didžiausia tokio tipo sistema Kinijoje. Per „CNKI Scholar“ pasiekiama daugiau nei 90 proc. šios šalies mokslo produkcijos.
Nuo 2012 m. „CNKI Scholar“ duomenų bazėje aktyviai pradėta registruoti ir kitose šalyse sukurta mokslo produkcija. Šių metų rugpjūtį Vilniaus universitetui pasirašius sutartį su „CNKI Scholar“ duomenų bazės plėtotoju buvo pradėta kurti atskira Vilniaus universiteto žurnalų duomenų bazė.
Vilniaus universiteto žurnalų duomenų bazė pasiekiama šiuo adresu.
„Šių dienų tendencijos rodo, kad vis daugiau mokslininkų informacijos ieško naudodamiesi bendrosiomis mokslo informacijos paieškos sistemomis aplenkdami duomenų bazes ar žurnalų puslapius. Populiariausia pasaulyje bendroji mokslo informacijos paieškos sistema yra „Google Scholar“. Tačiau ne mažiau svarbios ir specializuotos didelių šalių paieškos sistemos. Viena jų yra „CNKI Scholar“, kuri atveria tiesesnį kelią į Kinijos mokslo bendruomenę“, – teigia Vilniaus universiteto leidyklos mokslo periodikos vadovas dr. Vincas Grigas.
Per „CNKI Scholar“ Kinijos mokslo bendruomenei pasiekiamas daugumos didžiųjų pasaulio leidyklų – „Elsevier“, „Springer“, „Wiley“, „ProQuest“ ir daugelio kitų – turinys.
„CNKI Scholar“ savo kataloge Frankfurto knygų mugėje paskelbė informaciją apie savo partnerius. Greta didžiųjų pasaulio leidyklų sąraše buvo ir Vilniaus universiteto logotipas.
Komentarų: 1
2018-10-30 20:08
AdomasKam ta Kinija su savo bazėm kai Lietuvos mokslų akademija vertindama mokslo žurnalus prašo ir skaito tik iš spausdintų versijų? Ir ko gero dar prašys ateinančius kelis dešimtmečius. Duomenų bazės jiems neegzistuoja