Vilniaus universitete veikiančio Vaikų universiteto studentai išklausė žiemos paskaitų ciklą. Ištikimiausi paskaitų lankytojai užpildė visus studijų knygelės įrašus ir su universitetu atsisveikino iki pavasario.
Jauniausi universiteto studentai, nepabūgę siaučiančių pūgų ir šalčio, kiekvieną sausio ir du vasario antradienius rinkosi į VU Teatro salę. Vaikams buvo surengtos penkios paskaitos. Smalsūs moksleiviai sužinojo daug naujovių ir mokslo paslapčių.
Pirmoje paskaitoje Matematikos ir informatikos fakulteto Kompiuterijos katedros lektorius Linas Būtėnas aiškino, kaip veikia robotai. Visi esame matę robotus filmuose, tačiau ar jie egzistuoja tikrovėje? Vaikai įsitikino, kad robotai ne tik siurbia kambarius, vairuoja automobilį, bet ir gali operuoti žmones.
Antro susitikimo metu jaunieji studentai klausėsi Gamtos mokslų fakulteto Geologijos muziejaus vedėjos Eugenijos Rudnickaitės. Mokslininkė vaikams atskleidė, kad mūsų Žemei yra 4,6 milijardo metų. Per šį laikotarpį ji pakeitė ne vieną „veidą“. „Jaunystės nuotraukoje jūsų senelis neatrodo toks, kaip dabar, ir gali būti visai nepanašus į tokį, koks buvo dar anksčiau, prieš daugelį metų. Keičiasi žmogus, ir Žemė keičia savo „veidą“, o tai, kaip kadaise atrodė planeta, tyrinėja geologai“, – sakė lektorė.
Trečioji paskaita, kurią skaitė Matematikos ir informatikos fakulteto Matematikos ir informatikos metodikos katedros docentas dr. Romualdas Kašuba, virto teatro scena, kurioje dėstytojas ir „kietūnės“ ir „kietūnai“ šėlo aritmetikos karalystėje.
Priešpaskutinėje paskaitoje Teisės fakulteto dekanas profesorius Vytautas Nekrošius aiškino, kam reikalingi teisininkai. Kad būtų lengviau įsisavinti žinias apie teisę, vaikai kūrė savo – Vaikų universiteto valstybę, užsibrėžė elgesio taisykles, rinko savo prezidentę ir jiems atstovausiantį Seimą. Nors vaikai – nepilnamečiai ir mažai už ką atsakingi, tačiau jie taip pat turi pareigų. „Aš turiu klausyti mamos, tėtės, mokytis“, – sakė ketvirtokas Paulius iš Vilniaus Petro Vileišio pagrindinės mokyklos.
Paskutinėje žiemos ciklo paskaitoje Istorijos fakulteto Senovės ir viduramžių istorijos katedros lektorius dr. Eugenijus Saviščevas pasakojo, kada, kodėl ir kaip žmonės pradėjo keliauti. Praėjusių epochų žmonės keliavo nedaug, kiekviena bendruomenė gyveno uždarą gyvenimą, o keliaujantys žmonės prilygo didvyriams. „Piligrimai buvo taikūs keliautojai, o prasidėjus Kryžiaus žygiams taikius piligrimų simbolius – lazdą ir skrybėlę pakeitė ginklai“, – sakė lektorius. Paplitus įvairioms susisiekimo priemonėms – laivams, karietoms, automobiliams, žmonių kelionės tapo daug populiaresnės.
Išklausę paskutinę paskaitą ir dovanų gavę po atšvaitą su Vaikų universiteto logotipu moksleiviai iš įvairių Vilniaus miesto ir apylinkių mokyklų atsisveikino iki pavasario, kada juos vėl sukvies Vaikų universitetas. „Idėją įkurti universitetą vaikams ir sudominti juos mokslu vertinu 10 balų. Savo vienuolikmetę dukterį vedžiau į pavasario paskaitas, dabar – į žiemos. Smagu, kad ir tėveliai nelieka nuošalyje, jiems rengiamos paskaitos, kuriose sužinome nemažai svarbių dalykų“, – teigė dukrą į paskaitas atvedusi mama Audronė Semaškienė.
Vaikų universiteto paskaitas galima bus matyti ir klausyti adresu: https://www.vu.lt/lt/naujienos/vaiku_universitetas/. Registracija į naują pavasario paskaitų ciklą prasidės balandžio pabaigoje.
Kontaktinis asmuo: Sandra Saikauskaitė, VU Studijų direkcija. Tel. (8~5) 219 3144. El. p. sandra.saikauskaite@cr.vu.lt.
Komentarų nėra. Būk pirmas!