Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (VU SA) pateikė savo siūlymus dėl XVI Vyriausybės programos. Dvylika kompleksinių pasiūlymų, patvirtintų VU SA parlamento, sudaryto iš visų VU fakultetų atstovų, pateikti Seimo daugumą formuojančioms partijoms. Be daugelio konkrečių problemų ir jų sprendimo būdų, siūloma atkreipti dėmesį į stabilumą ir sprendimų ilgalaikiškumą. Studentų nuomone, svarbiausia visiems suprasti, kur norime eiti, kokį aukštąjį mokslą norime matyti, ir kryptingai to siekti.
„Tikrai daug dirbome, diskutavome, sugalvojome nemažai dalykų, kurie turėtų būti įtraukti į Vyriausybės programą ar galėtų tapti tinkamomis priemonėmis išsikeltiems tikslams pasiekti. Pavyzdžiui, aukštojo mokslo finansavimo klausimas yra itin opus ir sudėtingas, todėl būtina labai atsakingai diskutuoti su visomis suinteresuotomis pusėmis, nepamirštant ir paskolų sistemos bei garantijų neįgaliems ir socialiai pažeidžiamiems studentams. Valdymo modelis, kita vertus, rodos, nėra prastas, tokį ar panašų modelį taiko daugybė šalių ir joms visai neblogai sekasi. Tad galbūt nereikia jo drastiškai keisti? O jei ir reikia keisti, tai kartu nepamiršti, kad studentų balsas aukštųjų mokyklų valdymo organuose turi būti girdimas, ir ne prasčiau negu dabar. Kad ir kokie sprendimai būtų priimti, nieko nebus be ilgalaikiškumo. Pagaliau turime susitarti, ką mes visi norime matyti ateityje, ir ieškoti bendrybių, o ne skirtumų – tik tuomet įmanomas konstruktyvus dialogas ir vaisingas darbas“, – pabrėžė VU SA prezidentas Arminas Varanauskas.
Studentai savo pasiūlymuose ypatingą dėmesį skyrė studijų kokybės užtikrinimui ir gerinimui, studentų paramos sistemos plėtrai. Nepamirštas ne tik Lietuvos aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimas, bet ir paprasčiausias rūpinimasis kiekvienu studentu. Iškeltos itin opios akademinio nesąžiningumo problemos, profesinio orientavimo, kokybiškų praktikų ir visos studijų sistemos lankstumo trūkumai, poreikis tobulinti bendrąjį priėmimą ir iš tiesų siekti, kad studijos būtų grįstos kompetencijomis ir orientuotos į studentą.
Tarp VU SA pasiūlymų yra ir mokytojų bei dėstytojų kompetencijos kėlimas, ir sąlygų bendrabučiuose gerinimas, ir finansavimo stipendijoms padidinimas, ir skirtingose aukštosiose mokyklose dėstomų programų jungimas.
„Vilniaus universiteto Studentų atstovybė yra seniausia studentų savivalda Lietuvoje ir jau daugiau nei 20 metų prisideda prie studijų ir mokslo politikos formavimo bei įgyvendinimo. Tikimės, kad bendradarbiavimas nenutrūks ir ateityje – esame visuomet pasiruošę sėsti prie bendro derybų stalo ir ieškoti geriausių sprendimų, reikalingų Lietuvos aukštajam mokslui“, – rašoma visoms koaliciją formuojančioms partijoms išsiųstame rašte, kuriame išdėstytas tuzinas kompleksinių pasiūlymų. „Optimizuoti reikia, bet protingai. Studentų paramos sistemą plėsti taip pat reikia, tačiau laipsniškai. Apskritai yra daugybė dalykų, kurie turėtų būti padaryti, bet realiai vertindami situaciją suprantame, kad jie negali atsirasti čia ir dabar, todėl, be galybės kitų dalykų, siūlome viską atsakingai suplanuoti ir kryptingai to siekti“, – sakė A. Varanauskas.
Dėl Lietuvos Respublikos XVI Vyriausybės programinių nuostatų.
Komentarų nėra. Būk pirmas!