Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (VU SA) pritaria švietimo ir mokslo viceministro Rimanto Vaitkaus išsakytoms mintims apie paskolų sistemos tobulinimą – grįžti prie valstybinės paskolų sistemos su fiksuotomis palūkanomis, numatant palankias tokių paskolų grąžinimo sąlygas studentams – grąžinimą susiejant su gaunamomis pajamomis.
„Dar kai tik buvo pradėti svarstyti dabartinės sistemos kontūrai, mes labai aiškiai sakėme, kad ši sistema nepasiteisins. Turėjome ir skaičiavimus, kad ji nenaudinga nei studentams, nei valstybei, bet, deja, tuo metu nebuvome išgirsti. Džiaugiamės, kad pagaliau ledai pajudėjo ir pirmas žingsnis palankesnės paskolų sistemos link jau žengtas“, – teigia VU SA deleguota atstovė Valstybinio studijų fondo valdyboje Roma Fedosejevaitė.
VU SA primena, kad dar 2012 m. atliko studentų apklausą, kurios metu 61,2 proc. apklaustų studentų tegė, jog yra nepriimtina, kad paskolas studijoms, gyvenimo išlaidoms ir dalinėms studijoms užsienyje išmoka kredito įstaigos, t. y. bankai. Jų nuomone, paskolas turėtų dalyti valstybė, užtikrindama stabilias palūkanas.
„Tai, apie ką kalba Švietimo ir mokslo ministerija, yra viena. Mūsų darbas – užtikrinti, kad pagaliau būtų sukurta studentų poreikius tenkinanti ir realias galimybes studentams skolintis sukurianti paskolų sistema. To nematėme pastaruosius kelerius metus ir esame pasirengę konstruktyviai dirbti, kad mūsų pasiūlymai pagaliau virstų realybe“, – teigė VU SA prezidentė Inga Kalpakovaitė.
Pagrindiniai studentų pasiūlymai dėl paskolų sistemos tobulinimo – fiksuotos palūkanos (arba paskolos be palūkanų), paskolos grąžinimas, susietas su studento uždarbiu. Be to, paskolų palūkanos neturėtų būti skaičiuojamos studijų metu, nepaisant to, ar studentas yra sustabdęs studijas, ar išėjęs akademinių atostogų, ir dar dvejus metus po jų. Jei studentas nusprendžia tęsti studijas, palūkanų skaičiavimas ir paskolos grąžinimo terminas turėtų būti nukeltas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!