Ginčas tarp Vilniaus universiteto Studentų atstovybės (VU SA) ir Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) dėl neįvykdytų LSAS įsipareigojimų taikiai nesibaigs. Šiandien VU SA kreipėsi į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo Lietuvos studentų atstovybių sąjungai.
Praėjusių metų liepos 29 d. Vilniaus apylinkės 2 teisme teisminis ginčas buvo užbaigtas taikos sutartimi, kurioje LSAS pripažino, jog neturi VU SA jokių pretenzijų bei yra minėtai organizacijai skolingi ir įsipareigojo įsiskolinimą padengti iki 2011 metų pabaigos. Tačiau užuot vykdžiusi savo įsipareigojimus, numatytus taikos sutartyje, LSAS skundė VU SA prašymu teismo išduotus vykdomuosius raštus, kuriais remiantis iš skolininkų išieškomos lėšos. Visi šie skundai teismo buvo pripažinti nepagrįstais, tačiau LSAS ir toliau nevykdė taikos sutartyje numatytų įsipareigojimų, dėl ko organizacijos sąskaitos vasario mėnesį buvo areštuotos.
„Dar praėjusią savaitę rodėsi, jog pagaliau pavyko susitarti – LSAS dar kartą pažadėjo sumokėti visą skolą, tačiau šie pažadai ir vėl liko neišpildyti, o pirmadienį sulaukėme naujo akibrokšto – atviros juodųjų viešųjų ryšių atakos, kurioje VU SA kaltinama neva neįvykdžiusi savo įsipareigojimų. Daugiau nei pusmetį laukėme ir vylėmės, kad pavyks šį ginčą išspręsti bent jau sąlyginai taikiai, tačiau pastarieji LSAS veiksmai užkirto kelią tokiai galimybei. Pavargome su jais žaisti, kantrybė baigėsi“, – sprendimą kreiptis dėl bankroto bylos LSAS komentavo VU SA Prezidentas Arminas Varanauskas.
Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus, Lietuvos studento pažymėjimo (LSP) gamybą gali organizuoti tik nacionalinės studentų sąjungos, dėl to iki 2010 m. Vilniaus universiteto studentams skirtų LSP gamybą nė vienai nacionalinei studentų sąjungai nepriklausanti VU SA buvo patikėjusi LSAS. Kadangi nacionalinė sąjunga nevykdė savo įsipareigojimų, VU SA nutraukė sutartį su LSAS, tarpininku pasirinkdama Lietuvos studentų sąjungą, o su LSAS pradėdama derybas dėl taikaus ginčo sprendimo. Šios derybos galiausiai virto teisminiu ginču, kuris buvo užbaigtas jau anksčiau minėta taikos sutartimi. „LSAS piktybiškai nevykdant savo įsipareigojimų, kyla labai daug abejonių dėl jų gebėjimo toliau organizuoti LSP gamybą, tačiau mes tiesiog norime pagaliau baigti šią istoriją be pabaigos ir atgauti mums priklausančias lėšas. Liūdna, tačiau bankroto skelbimas dabar atrodo vienintelis dar neišbandytas būdas“, – organizacijos poziciją dėstė A. Varanauskas.
Teismo nutartys dėl LSAS pateiktų skundų:
Komentarų: 9
2012-07-11 06:15
JurgisSmagu, kad pagaliau viskas sprendžiasi. Šaunuoliai.
2012-07-16 18:40
MantasLieka neišspręstas klausimas dėl diplomo aplanko mokesčio, kurį rinko keletas šalies universitetų pažeizdami LR Aukštojo mokslo įstatymus ir tarptautines sutartis. Šį klausimą nagrinėjo LSAS. Kas dabar turėtų ginti studentų interesus?
2012-07-17 10:08
LiepaKiek žinau, VU nuo kitų metų tokio mokesčio nebeims, nors ir dabar buvo galima imti diplomą be aplanko ir be mokesčio.
2012-07-17 11:29
Arminas VaranauskasSu administracija deriname, jog nuo kitų metų studentai diplomo aplanką gautų nemokamai. Nors dabar tikrai galima imti diplomą be aplanko ir jis nėra mažiau vertingesnis, bet tikrai negaliu nesutikti, jog aplanką studentams derėtų duoti nemokamai (čia tikrai nėra milžiniškos išlaidos, bet gražus žestas).
2012-07-19 10:49
Hmmm[quote name=”Arminas Varanauskas”]Su administracija deriname, jog nuo kitų metų studentai diplomo aplanką gautų nemokamai. Nors dabar tikrai galima imti diplomą be aplanko ir jis nėra mažiau vertingesnis, bet tikrai negaliu nesutikti, jog aplanką studentams derėtų duoti nemokamai (čia tikrai nėra milžiniškos išlaidos, bet gražus žestas).[/quote]
O iš kieno bei kokių lėšų finansuosite tą “nemokamo” diplomo aplanko gaminimo apmokėjimą? Iš valdiškų dotacijų? Hmmm… vargu,a r pavyks. Spėju, kad iš “spec.lėšų”, kurias savo darbu uždirba fakultetų dėstytojai bei mokslininkai ir kurių nemažą dalį pasiiima CR. T.y. išvertus į “tiesiai-šviesiai” kalbą: studentai nori, kad dėstytojai paplušėtų papildomai – ir uždirbtų pinigėlių, už kuriuos absolventai galėtų papuošti diplomą dailiu aplanku.
Oi, tas išlaikytinių-tranų mentalitetas… Ir kada jis pagaliau nunyks…
2012-07-19 17:35
MantasVis dėlto kolegijos ir universitetai, kurie rinko mokestį už diplomo aplanką, galėtų lėšų atžvilgiu jų suradimo būdų pasisemti iš kitų aukštojo mokslo įstaigų, kurios mokesčio neėmė. Tačiau mes taip pat galėtume kelti klausimą apie pažeistus LR Aukštojo mokslo įstatymus. Tokiu atveju mums galėtų aiškėti tam tikros Lietuvos kolegijų ir universitetų veikimo nuostatos.
VU SA planai kitiems metams yra sveikintini, tačiau galėtų būti daugiau aiškumo platesniame kontekste, t. y. aukštųjų mokyklų pozicijos atžvilgiu dėl nutarimo rinkti mokestį už aplanką.
2012-07-20 15:11
Protinga iseitisProtinga aukštųjų mokyklų vadovybė rastų išeitį dėl tų aplankų. Paprasčiausiai pasakytų: “JOKIŲ APLANKŲ, imk diplomą ir tiek žinių! Ak, nori jam aplanko? Iš mūsų nepriklauso, studijų sutartyje neįrašyta. Bet čia, už kampo, yra mūsų univero įsteigta viešoji įstaiga, kuri pageidaujantiems gali parduoti aplankus – jei norėsi, tai ir odinius, su aukso įspaudais”. Ir tiek. Nei LR švietimo įstatymai būtų pažeisti, nei studentams būtų pagrindo reikalauti, kad juos papopintų už dėstytojų uždirbtas “spec.lėšas”.
2012-08-01 05:42
...Jei jau tokie visi ubagai, tai tada reikia rinkti iš studentų mokesčius už auditorijų apšvietimą, už projektoriaus amortizaciją, už naudojimąsi WC ir t. t. Taip smulkinantis, tuoj nereikės ir mokesčio už studijas rinkti.
2012-08-01 18:25
Jeigu[quote name=”…”]Jei jau tokie visi ubagai, tai tada reikia rinkti iš studentų mokesčius už auditorijų apšvietimą, už projektoriaus amortizaciją, už naudojimąsi WC ir t. t. Taip smulkinantis, tuoj nereikės ir mokesčio už studijas rinkti.[/quote]
Ji jau tokie visi turtuoliai, tai neturetu buti sunku susimoketi uz diplomo “ïpakavima” i grazu “rubeli”. Keliais bokalus alaus maziau isgertumete, plius ant mokamo tualeto sutaupytumete – ir turetumete ta diplomo virseli. Ko cia tada verkaujate, jei tokie turtingi esate?:)