Saulėtekio slėnyje pristatytas metaloorganinis cheminių sluoksnių nusodinimo iš garų fazės (MOCVD) reaktorius. Šis įrenginys – svarus indėlis besikuriančiame Saulėtekio mokslo, studijų ir verslo slėnyje. Reaktorius turėtų tapti vienu svarbiausių slėnio technologinių branduolių. Jame bus kuriamos naujos kartos medžiagos, reikalingos saulės energetikos, nanotechnologijų, lazerių ir optoelektronikos srities programų plėtrai.
Pasak Vilniaus universiteto Taikomųjų mokslų instituto (VU TMI) direktoriaus prof. habil. dr. Artūro Žukausko, šis reaktorius yra vienas brangiausių mokslinių technologinių įrenginių ne tik Vilniaus universitete, bet ir visoje Lietuvoje. Jo kaina siekia vieną milijoną eurų. AIXOTRON gamybos prietaisas įsigytas iš Europos Sąjungos (ES) remiamo infrastruktūros plėtros projekto „Optoelektronikos technologijų plėtra mokslui ir studijoms (OPTOMOS)“ lėšų. Pasak A. Žukausko, dabar svarbiausia, kad atsirastų projektų, kuriuose galima būtų panaudoti šio reaktoriaus pajėgumus. Profesorius tikisi, jog pirmieji patentai bus registruoti jau po kelerių metų.
Reaktoriaus pristatyme dalyvavo VU rektorius akad. Benediktas Juodka, prorektoriai ir VU mokslininkai, dirbantys aukštųjų technologijų srityje. Šis įvykis patraukė ir kitų svečių dėmesį. Saulėtekyje viešėjo ir reaktoriaus darbą stebėjo Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė, Vilniaus miesto savivaldybės atstovai.
A. Kubilius džiaugėsi, kad dar prieš dvidešimt metų matytos ateities vizijos po kiek laiko tampa realybe. „Tai – simbolinis įvykis ir mokslo, ir aukštųjų technologijų bendruomenei. Matome realius žingsnius, kaip įgyvendinti mūsų ilgalaikę strategiją ir paversti Lietuvą modernia, nebijančia globalios konkurencijos, į aukštąsias technologijas orientuota šalimi“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!