Vilniaus universiteto (VU) Tarybai patvirtinus rektoriaus pateiktą naują akademinio personalo darbo užmokesčio tvarką, laipsniškai bus gerinamos sąlygos visiems akademiniams darbuotojams. Šiemet pokyčius labiausiai pajus asistentai ir lektoriai, jaunesnieji mokslo darbuotojai ir mokslo darbuotojai. Naujoje tvarkoje įtvirtinama, kad nuo šiol bazinė mėnesinė alga (BMA) universitete bus siejama su profesoriaus tarnybiniu atlyginimu. Siekiama, kad 2020 m. profesoriaus atlyginimas būtų 2000 eurų.
Nuo gegužės 1 d., priklausomai nuo einamų pareigų, turimo mokslinio laipsnio ir šiuo metu gaunamo atlygio, tarnybiniai atlyginimai lektoriams kils nuo 4,9 iki 7,3 proc., o asistentams – iki 42 proc. Be to, iki šių metų spalio 1 d. numatoma BMA peržiūrėti atsižvelgiant į studentų priėmimo rezultatus ir universiteto finansinius išteklius, kad būtų galima atlyginimus ir toliau didinti.
VU rektorius prof. Artūras Žukauskas sako, kad pirmiausia atlyginimai bus keliami jauniesiems kolegoms – daugiau kaip 1500 darbuotojų, kurių finansinė situacija yra sudėtingiausia.
„Akivaizdu, kad universitete dirbantys dėstytojai ir mokslo darbuotojai privalo uždirbti daugiau, o esminiam atlyginimų pakėlimui bus reikalinga valstybės institucijų valia. Reikalingas sutarimas koncentruoti išteklius ir didinti finansavimą mokslui ir mokslu grįstoms studijoms. Dabartinius veiksmus vykdome savo vidinių sutaupymų sąskaita, tačiau tikimės, jog vykstant aukštojo mokslo tinklo pertvarkai bus atsigręžta į vieną svarbiausių sistemos dalių – mūsų dėstytojus ir tyrėjus, kuriems būtina užtikrinti orų, jų kvalifikaciją atitinkantį atlygį. Kitąmet privalome rasti resursų docentų ir profesorių atlyginimams didinti, o dabar, dėl universiteto ir šalies ateities, turime gerinti sąlygas jauniesiems kolegoms“, – teigia VU rektorius.
VU vykdomų pokyčių tikslas – kelti akademinių darbuotojų tarnybinį atlyginimą, gerinti jų socialines sąlygas ir rūpintis, kad universitete vyktų sklandi mokslininkų kartų kaita. Naujoji tvarka taip pat įtvirtina darbo užmokesčio skyrimo aiškumą ir skaidrumą, nustato priemokų ir premijų rūšis, susieja finansinį skatinimą su universiteto strateginiais tikslais, siekia užtikrinti socialinio teisingumo jausmą organizacijos viduje.
Prisidedant prie Lietuvos aukštojo mokslo tarptautinio konkurencingumo stiprinimo, naujoje tvarkoje numatytas papildomas darbuotojų finansinis motyvavimas. Priemokos bus skiriamos už nuolat atliekamus papildomus darbus, tokius kaip vadovavimas akademiniam dariniui, studijų programų komitetams, dėstymas užsienio kalba ir pan. Premijos bus skiriamos už aukšto lygio publikacijas ir tarptautinius patentus, konkursinių ir užsakomųjų darbų vykdymą, pasiekimus įgyvendinant strateginius tikslus.
Siekiant sudaryti dėstytojams palankesnes sąlygas dirbti mokslinį darbą ir užtikrinti studijų kokybę, kartu su darbo užmokesčio sistemos pokyčiais universitete pradedami balansuoti dėstymo krūviai. Tikimasi, kad įvykdžius planuojamus veiksmus pagerės esamų darbuotojų darbo sąlygos, didės akademinės karjeros patrauklumas.
Komentarų: 8
2017-03-30 21:13
kodėl taip tylu?Nesigirdi džiaugsmingų šūksnių ;)
Beje, straipsnis neišsamus ir ne tik bendruomenei bet ir visuomenei galima teikti daugiau ;),
Įdedu nuorodą į viešai prieinamą Tarybos dokumentą http://www.vu.lt/site_files/Senatas_Taryba/T-2017-2/T-2017-2-1.pdf
2017-03-30 21:46
Ervinas SpūdysBendruomenės narius kviečiame su visais pokyčiais detaliai susipažinti intranete, kur aprašoma ir pokyčių įgyvendinimo tolimesnė eiga.
2017-03-30 23:42
AnonimasAnonimiškas balsavimas:
https://geepoll.com/snapvote/alga
kviečiu pasinaudoti ne vu įrankiu ir išreikšti nuomonę.
2017-04-03 12:01
Anonimashttps://geepoll.com/snapvote/alga
rašo:
Taip – (15 votes)
Ne – (12 votes)
Nežinau, nes neaiškus būsimas dėstymo krūvis – (11 votes)
Neturiu nuomonės – (7 votes)
2017-03-31 00:44
pirmasispudisPirmas įspūdis – reforma produktyvi. Dabar ‘jauniesiems’ – tai yra lektoriams (arba 36 procentams pedagoginio personalo) yra pasirinkimas – ar pasirinkti durniaus poziciją su padidintu krūviu (taigi, 412 valandų per metus dėstymo), ar pasirinkti gudresnę ir kepti straipsnius, mažinantis krūvį (kuris, bent sprendžiant iš nuotrupų intranete, keistu būdu nesiskirs nuo profesoriaus krūvio). Ambicingiesiems pasirinkimas aiškus, taigi, iškeptų straipsnių skaičiumi VU tikrai išloš. Neambicinguosius, jei jie taip ir liks neapsisprendę, bus galima išnaudoti dar labiau (durnių visada rasi ir jų dar ilgai bus, nors gal ir ne tokiais dideliais kiekiais). Kas tikrai gerai – fakultetai bus tiesiog išprievartauti mokėti ambicingisiems daugiau. Jiems tik bus vienas galvos skausmas – kaip iki šiol neštą lektorių krūvį perskirstyti žmonės, kurie turės mažesnį kontaktinį krūvį, nors mokėti reikės daugiau (žinoma, tie patys durniai šiek tiek pagelbės), bet reikia tikėtis, kad fakultetai išsisuks ir visiems nuo to bus tik geriau
2017-03-31 10:42
Lekt.Sekanciais metais mano kruvis VU bus 0 val. Dirbti uz pasalpa neturiu nei laiko nei noro, verslas moka 2-5 kartu daugiau. “Spjausiu i veida” sekanti karta tam, kas man apie pasaukima kalbes. Pasaukimas vergauti – tai mano galva apibrezimas atitinkantis tikrove. Jie maitina pazadais, o jus eskit, eskit, eilini karta liksit alkani.
2017-04-10 10:42
AlgutisAr verta laukt kitų metų? Nuo gegužės 1 galima pradėt, gaug LIDL naujau atidaro ?
2017-04-06 10:49
d.r.Kalbama apie m.d. alga 756 eur, tačiau viename iš padalinių kalbama apie maždaug 10% didinimą, kas yra gerokai mažiau. Taigi net šių pažadų įgyvendinti neišeina.