Ar žinai, kiek kilogramų raumenų turi ant kairės kojos? O ant dešinės rankos? Arba kiek skirtingų kvapų gali užuosti? Kaip netikėti tuo, ką sako smegenys, ir užsiimti sėkminga depresijos prevencija? Arba kaip šokti lindihopą, orientuotis miške ir išgelbėti kitam gyvybę?
Pasaulinės sveikatos dienos proga Vilniaus universiteto (VU) Sveikatos ir sporto centras, Medicinos fakulteto Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos katedra, Gamtos mokslų centras, Filosofijos fakulteto Psichologinio konsultavimo ir mokymų centras bei Studentų atstovybė, bendradarbiaudami su Lietuvos medicinos studentų asociacija ir Vilniaus Gedimino technikos universitetu, kviečia universiteto bendruomenę, jų draugus, artimuosius ir miesto svečius į spalvingą nemokamų renginių šventę.
Šiemet depresijai skirtos Pasaulinės sveikatos dienos renginiai vyks keliose Vilniaus vietose. Ketvirtadienį, balandžio 6 d., bendruomenės nariai kviečiami į tris atviras paskaitas. Psichologė-psichoterapeutė Agnė Morkvėnaitė-Vasiliauskienė kalbės tema „Ar galima pabėgti nuo depresijos?“ (vyks tiesioginė transliacija), Visuomenės sveikatos instituto ir Psichiatrijos klinikos profesorius Arūnas Germanavičius skaitys paskaitą „Netikėkite tuo, ką galvoja jūsų smegenys: veiksminga depresijos prevencija“ (vyks tiesioginė transliacija), o dr. Donatas Noreika klaus „Ar gali technologijos padėti valdyti stresą?“.
Nuo vidurdienio norinčiųjų pažinti ir patyrinėti savo kūną lauks dvi Filosofijos fakulteto fojė, Istorijos fakulteto kavinėje ir Gyvybės mokslų centre įsikūrusios sveikatos laboratorijos. Pernai apsilankė per 1000 žmonių, o šiemet lankytojų tikimasi dar daugiau: atėjusieji galės atlikti kūno masės sudėties tyrimus, jėgos, pusiausvyros, ištvermės, širdies pajėgumo, streso valdymo matavimus, Rufjė, MacGill ir žvaigždės testus, išbandyti audiorelaksacijas ar pasikonsultuoti su kineziterapijos ir psichologijos specialistais. Gyvybės mokslų centre taip pat bus mokoma suteikti pirmąją pagalbą, įsivertinti uoslę, išsimatuoti nervinio impulso sklidimą, išbandyti reakciometrą.
Po Sveikatos laboratorijos ar pasėdėjus paskaitose daugiau nei valandą, šventės organizatoriai pasiūlys pajudėti. Lankytojai kviečiami išbandyti pavasarinę orientacinę trasą, sudalyvauti tarpuniversitetiniame darbuotojų stalo teniso turnyre ar studentų žaidynėse medinėmis raketėmis, nubėgti 1000 m už universitetą, dienos pabaigoje apsilankyti nemokamose treniruotėse ar pažintinėje lindihopo pamokoje Saulėtekyje, kurios metu VGTU studentai kvies šokti VU studentus. Laukia nemokamos treniruotės VU Sveikatos ir sporto centre.
Komentarų nėra. Būk pirmas!