Vilniaus universiteto palydovas „LituanicaSAT-1“ vakar išgabentas į Vilniaus oro uostą. Iki gruodžio 8 dienos, kai palydovas bus pakeltas į žemės orbitą, NASA (JAV) laboratorijoje bus atliekami nepriklausomi „LituanicaSAT-1“ įrangos patikimumo tyrimai.
Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto prodekanas Linas Bukauskas teigia, kad „LituanicaSAT-1“ palydovo sukūrimo ir paleidimo į žemės orbitą projektas yra vienas iš puikių mokslo, studijų ir verslo bendradarbiavimo kuriant naujas technologijas pavyzdžių. „Neabejoju, kad šis projektas paskatins naujas Vilniaus universiteto ir kitų Lietuvos aukštųjų mokyklų studijų kryptis, mokslo tiriamųjų darbų temas, bus kuriamos naujos IT ir elektronikos platformos, kurios paveiks Lietuvos kosmoso technologijų ateitį“, – sako L. Bukauskas.
„LituanicaSAT-1“ palydovą kuria daugiau nei 30 narių komanda, sudaryta iš įvairių sričių aukštos kvalifikacijos specialistų, jaunų lietuvių mokslininkų, inžinierių, fizikų, programuotojų, gyvenančių ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Vilniaus universitetui bendradarbiaujant su VšĮ „Inovatyvūs inžineriniai projektai“ į Žemės orbitą paleistas palydovas „LituanicaSAT-1“ atliks pirmuosius lietuviškus kosmoso tyrimus, išbandys lietuvių sukurtas technologijas ir testuos alternatyvius energijos šaltinius ekstremaliomis sąlygomis.
Projekto globėja – Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Projekto media partneriai – LRT ir DELFI.
Komentarų nėra. Būk pirmas!