Ketvirtadienį švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius kreipėsi į Lietuvos universitetų rektorių konferenciją (LURK) siūlydamas naują stojimo į aukštąsias mokyklas tvarką įvesti ne nuo 2014-ųjų, kaip įtvirtinta šiuo metu, o metais vėliau – nuo 2015-ųjų. Penktadienį posėdžiavusi LURK nusprendė metams nenukelti stojimo į aukštąsias mokyklas pasikeitimų.
Vilniaus universiteto atstovai balsavo prieš tokį sprendimą. Vilniaus universitetas palaiko Lietuvos moksleivių pageidavimus ir ministro Gintaro Steponavičiaus siūlymą naują stojimo tvarką įvesti nuo 2015 m.
Lietuvos mokinių parlamento pozicija dėl 2014 m. bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarkos
Lietuvos universitetų rektorių konferencijai
Lietuvos universitetų rektoriams
LR Švietimo ir mokslo ministrui Gintarui Steponavičiui
LR Seimo Švietimo ir mokslo komitetui
Žiniasklaidai
Lietuvos mokinių parlamentas (toliau – LMP), reaguodamas į prieš kelias savaites Švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus įsakymu patvirtintą 2014 m. bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarką (toliau – stojimo tvarka), išreiškia savo nuomonę.
Pati didžiausia problema yra ta, kad nebuvo atsižvelgta į mokinių nuomonę kuriant naują stojimo tvarką. Nei viena mokinius atstovaujanti organizacija nedalyvavo darbo grupėje, kūrusioje stojimo tvarką. O patiems mokiniams ši žinia buvo pateikta netinkamu būdu ir tik po to, kai ministras G. Steponavičius patvirtino stojimo tvarką. Mes manome, jog būtent toks elgesys privertė mokinius pulti į paniką ir sukėlė visuotinį mokyklų bendruomenių chaosą. Be to, dėl šios priežasties mokiniai neturėjo galimybės pasirinkti atitinkamų mokymosi tvarkaraščių, o mokyklų administracijos nespėjo paruošti pakankamai mokytojų, kurie mokintų mokinius B2 lygiu, kuris reikalingas stojant į universitetus.
Mūsų manymu, Švietimo ir mokslo ministerijos pagrindinis iškeltas tikslas – praplėsti profesijų pasirinkimą stojant į aukštąsias mokyklas – yra geras. Šia reforma jie norėtų skatinti stojančiuosius rinktis ne vien socialinius mokslus, kurie pastaraisiais metais sutraukia neproporcingai didelę dalį studentų. Tikimasi, jog šios reformos dėka vienodas išlaikytų brandos egzaminų rinkinys stojantiesiems atvers daug platesnį studijų programų pasirinkimo spektrą.
Mes esame sunerimę dėl dabartinių vienuoliktokų situacijos. Pastarosiomis dienomis įvykę atviri protestai tik įrodo, kokioje sudėtingoje situacijoje yra mokiniai. Nebežinodami, ką daryti, jie puola į viešąsias erdves ir taip bando išreikšti savo nuomonę. Mes nepalaikome įstatymus pažeidžiančių mitingų, tačiau norime pareikšti, jog mokiniai privalo būti išklausyti.
Apibendrinę visus aspektus ir išklausę bendrą mokinių nuomonę, prieiname prie vieno pagrindinio ir tiesiog būtino sprendimo – prašome nukelti stojimo tvarkos įsigaliojimą metams į priekį, t.y. ją taikyti nuo 2015 metų. Tai yra vienintelis sprendimas, kuriam pritaria visi mokiniai, juos atstovaujančios organizacijos, mokyklų vadovybės ir kt. Kviečiame visus atsakingus už pakitusią stojimo tvarką asmenis susėsti prie derybų stalo ir rasti išeitį, kaip įgyvendinti naujos tvarkos įgyvendinimo nukėlimą. Mes, mokiniai, pritariame pakitusiai stojimo tvarkai ir neprieštaraujame jai, tiesiog prašome dar vienų metų, kurie reikalingi, kad tiek mokyklos, tiek ir mokiniai galėtų tinkamai tam pasiruošti.
(Dokumento kalba netaisyta)
Komentarų nėra. Būk pirmas!