Lapkričio 10 d. Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultete įvyko šventinis koncertas „Vivat academia“, skirtas Alma Mater bendruomenei. Jame pasirodė visi universiteto Kultūros centro meno kolektyvai.
Einančius į salę žiūrovus pasitiko Vilniaus universiteto teatro Kinetinė trupė su interaktyviu performansu „Vektorius“. Ši trupė atlieka įvairius absurdiškus sceninius bandymus su žiūrovų sąmone, kad parodytų vartotojiškos visuomenės gyvenimo beprasmiškumą. Anot paties vadovo, vienintelė pažįstama teatro forma yra formos nebuvimas. Kinetinė trupė pelnė daugybę apdovanojimų tarptautiniuose festivaliuose ne tik Europoje, bet ir Šiaurės bei Pietų Amerikoje.
„Visi žinome, kad senasis Vilniaus universitetas turi ne tik laimėjimų mokslo srityse, bet ir gražias tradicijas. Nauja tradicija ir ta, kad, turėdami Kultūros centrą, tačiau neturėdami menų fakulteto, turime nemažai kolektyvų“, – kreipdamasis į susirinkusius, džiaugėsi rektorius prof. B. Juodka. Rektorių džiugina tai, šie jauni žmonės turi tokį pomėgį, kuris teikia džiaugsmo ir kitiems.
O džiaugsmo ir pasigėrėjimo universiteto meno kolektyvais tą vakarą netrūko. Dramos trupė „Minimum“ parodė nedidelę ištraukėlę iš spektaklio „Maratonas“ (režisierius Rimantas Venckus). „Minimum“ – tai dar vienas Vilniaus universitetą garsinantis meno kolektyvas, pelnęs nemažai apdovanojimų. Anot režisieriaus R. Venckaus, vidinis minimumas teatre yra aktorius. Svarbiausia jų vaidmenų analizė, įdomi traktuotė, minties ir jausmo sintezė, visa kita tik priemonės. Trupė visus žiūrovus pakvietė į spektaklį lapkričio 17 d. 19 val. Teatro salėje.
Vienas populiariausių Vilniaus universiteto kolektyvų – kamerinis orkestras atliko Antonino Dvorako „Serenadą“. Šio kolektyvo atliekamos dainos papildo Lietuvos radijo dainų fondus, išleisti du albumai. Didžiausią pasisekimą ir pripažinimą kolektyvas pelnė savo kalėdinės muzikos vakarais, kuriuose visada skamba dar negirdėti P. Čaikovskiui skirti kūriniai.
Du VU mišrieji chorai „Gaudeamus“ ir „Pro musica“ giedojo tris dalis iš Johanno Sebastiano Bacho „Magnificant“. Atšventęs 70-ąjį gimtadienį, mišrus studentiškas choras 71-ąjį sezoną prisistato „Gaudeamus“ vardu. Šie chorai vienija įvairių specialybių studentus, kurie yra drąsūs ir atviri naujovėms, ir nuolatos gieda įvairiuose Vilniaus universiteto iškilminguose renginiuose.
Du kūrinius atliko pučiamųjų orkestras „Oktava“. Pirmas buvo Grenno Millerio kūrinys, kuriame solo partijas atliko III kurso studentas Justas Šimanskis ir Medicinos fakulteto 1 kurso studentas Karolis Šilauskas. O antrasis kūrinys – grupės „Deep Purple“ populiariausios melodijos. Šį pasirodymą vainikavo šokėjos ir žiūrovai galėjo pasijusti lyg viename iš Amerikos paradų.
Merginų choras „Virgo“, visiems gerai pažįstamas iš laidos „Lietuvos balsai“, taip pat atliko du kūrinius.
Žiūrovus džiugino Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“, kuris atliko kūrinius „Už jūrų marių“, „Sidabrinė pelė“, „Ąžuolinis jurgelis“, šokį „Lancajiedas“. Ansamblis buvo įvertintas kaip geriausias 2010 m. jaunimo folkloro ansamblis, jam paskirtas tradicinis „Aukso paukštės“ apdovanojimas.
Liaudiškos muzikos kapela „Jaunimėlis“ smagiai atliko tris kūrinius: „Zuikelis“, „Lenciūgėlis“ ir „Porobėjos suktinis“. Kapela sėkmingai atstovauja Vilniaus universitetui daugelyje koncertų ir festivalių. Kolektyvas yra laimėjęs ne vieną aukščiausią apdovanojimą.
Po dainų ir šokų ansamblio „Pasiutpolkės“ visi žiūrovai išėjo su šypsena veide ir gera nuotaika.
Komentarų nėra. Būk pirmas!