Spalio 15 d. Vilniaus universitetas (VU) kartu su Lietuvos biofizikų draugija organizuoja antrosios Baltijos biofizikų konferencijos nuotolines atviras paskaitas, skirtas ne tik telkti ir paskatinti bendradarbiauti biofizikus iš Baltijos regiono šalių, bet ir plėsti visuomenės žinias apie tarpdisciplininius mokslus, supažindinti studentus ir jaunuosius mokslininkus su plačiomis galimybėmis, atsiveriančiomis sujungiant ir taikant skirtingų mokslo sričių žinias. Pranešimus skaitys žymūs Lietuvos ir užsienio mokslininkai iš Vokietijos, Lenkijos, Estijos, Kanados, JAV ir 2020 m. „L’Oréal Baltic“ programos „Moterims moksle“ stipendininkės dr. Rima Budvytytė ir dokt. Dominyka Dapkutė.
Vieni pirmųjų žingsnių suburiant Lietuvos mokslininkus biofizikus buvo atlikti 2014 m. organizuojant pirmąją Lietuvos biofizikų draugijos konferenciją. Joje tyrėjai iš įvairių Lietuvoje veikiančių mokslinių biofizikų grupių dalijosi patirtimi ir diskutavo apie ateities bendradarbiavimo galimybes.
„Lietuvos biofizikos draugijai vien VU priklauso mokslininkai iš įvairių padalinių: Lazerinių tyrimų centro, Cheminės fizikos instituto, Gamtos tyrimų centro ir kitų, kur atliekami tyrimai fizikos, biologijos, chemijos ir medicinos mokslų sankirtoje. Renginiu siekiame paskatinti ir toliau plėtoti VU mokslinių kolektyvų tarpusavio bendradarbiavimą, taip pat bendrus tyrimus su partneriais Lietuvoje ir užsienio šalyse. Tikimės, kad paskaitos sudomins ir labai įvairių gamtamokslinių interesų turinčius kolegas mokslininkus, ir tyrėjo kelią dar tik besirenkančius studentus. Jų temos aprėpia ir onkologijos aktualijas, ir modernius biomolekulinių sąveikų tyrimus, ir augalų elektrofiziologijos ypatumus“, – sako VU Fizikos fakulteto Lazerinių tyrimų centro Biofotonikos grupės vadovas ir renginio organizacinio komiteto pirmininkas prof. Saulius Bagdonas.
Po kelerių metų buvo nutarta plėstis ir įtraukti mokslininkus ne tik iš Lietuvos, bet ir iš viso Baltijos regiono. Taip 2018 m. Vytauto Didžiojo universitete Kaune įvyko pirmoji Baltijos biofizikų konferencija. Šiemet suplanuota antroji turėjo įvykti VU, tačiau pasaulinė pandemija pakoregavo aplinkybes, todėl spalio 15 d. vyks vienas jos renginių – nuotolinės atvirosios paskaitos, kuriose savo tyrimus pristatys autoritetingi specialistai, sprendžiantys tarpdisciplinines problemas įvairiose gamtamokslinėse srityse.
Komentarų nėra. Būk pirmas!