Vilniaus universiteto (VU) studentų komanda šiemet jau antrą kartą atstovaus Lietuvai prestižiniame studentų sintetinės biologijos konkurse „iGEM“ (International Genetically Engineered Machine Competition). Šiais metais 11 kartą Bostone (JAV) vykstančiame konkurse dalyvaus apie 300 komandų iš didžiausių pasaulio universitetų. Lietuvių komandos tikslas – atskleisti biotechnologijos mokslo galimybes, pristatyti mūsų valstybės mokslo pasiekimus, skatinti gyvybės mokslų verslumą.
„Pradėję pasiruošimą „iGEM“ konkursui šiuo metu aktyviai sprendžiame, kurią idėją pasirinkti pristatymui, konsultuojamės su specialistais, kuriems tos idėjos būtų naudingos. Viena jų galėtų būti išsamus paveldimos ligos fenilketonurijos tyrimas ir naujo jos gydymo būdo, panaudojant žmogaus organizme gyvenančias bakterijas, pristatymas. Taip pat domimės ir vaistų sinteze kosmose – tuo, kas būtų naudinga ateities astronautams, vykdantiems ilgalaikes misijas“, – komandos tyrimų planais dalinasi „iGEM“ komandos narys Karolis Šablauskas.
VU studentų komandą kaip ir pernai globoja VU Biotechnologijos instituto mokslininkas prof. Virginijus Šikšnys. Šiuo metu ieškoma projekto partnerių, pavasarį vyks intensyvūs konkursinių idėjų generavimo darbai, išvykos į Lietuvos mokyklas. Vasarą studentai įgyvendins pasirinktą idėją ir mokslinius tyrimus perkels į laboratorijas.
Pernai „iGEM“ konkurse pirmą kartą dalyvavę VU studentai pelnė aukso medalius. Komanda buvo apdovanota už projektą „ColiClock“, kuris sprendžia bakterijų senėjimo klausimus.
„iGEM“ konkursas yra kasmetis tarptautinis sintetinės biologijos renginys, skirtas moksleiviams, studentams bei universitetų absolventams. Komandos, sudarytos iš įvairių disciplinų atstovų, visą vasarą ruošia genetiškai suprojektuotas sistemas, naudodamiesi standartinėmis biologinėmis dalimis, vadinamomis Biobricks. „iGEM“ komandos savo mokslo idėjas pristato ir visuomenei. Šis konkursas išskirtinis tuo, kad didžioji dalis atliktų projektų pritaikomi praktikoje, sprendžiant aktualias problemas aplinkosaugos, medicinos, gamybos ir kitose srityse.
Komentarų nėra. Būk pirmas!