Šiais metais Vilniaus universitetą (VU) papildė beveik 3,5 tūkst. pirmo kurso bakalauro ir per 1,3 tūkst. magistro studentų. Tai – nauji žmonės bendruomenėje, kuriems svetima aplinka, nepažįstami veidai ir universiteto tvarka dažnai tampa tikru iššūkiu. Universitetas siekia palengvinti jų integraciją ir sklandų įsiliejimą į bendruomenę. Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (VU SA) kasmet organizuoja pirmakursių stovyklas, vykdo kuratorių programą, leidžia „Studentiško gyvenimo vadovą“. VU šiemet pirmą kartą rengiama ir pirmakursių integracijos savaitė, kurią, kaip bandomojo projekto dalyviai, išbando Chemijos ir Kauno humanitarinio fakultetų studentai.
Šiais metais Universiteto naujokams buvo suorganizuota 17 pirmakursių stovyklų, kuriose dalyvavo daugiau kaip 1200 naujų bendruomenės narių. Juos globoti pasirengusi 230 kuratorių komanda. „Fuksų stovyklose būsimi pirmakursiai turėjo unikalią galimybę gauti atsakymus į visus rūpimus klausimus iš pirmų lūpų – lygiai tą pačią studijų programą pasirinkusių vyresnių kursų studentų. Neabejoju, jog patirti įspūdžiai ir užsimezgusios pažintys išliks ilgam“, – teigė VU SA atstovas ryšiams su visuomene Paulius Mockevičius. Kai kurios studijų programos taip pat turi studijų įvadus, kurie reguliariai vyksta visą pirmąjį semestrą.
Šiemet rugsėjo 1–7 dienomis VU vykstanti pirmakursių integracijos savaitė – naujas būdas padėti studentams prisijaukinti universitetą. „Visi esame patyrę, ką reiškia būti naujoku. Naujoko situacija kelia daug jausmų: viena vertus, nesaugu, nes viskas nauja, bet kartu ir labai smalsu, įdomu, masina, nes… viskas nauja. Tad integracijos savaitės ir ją organizuojančiųjų tikslas – padėti naujokams kuo greičiau adaptuotis ir įsijungti į studijų procesą bei universiteto gyvenimą, susipažinus, sužinojus pasijusti čia savais ir lauktais“, – pagrindinius siekius vardija bendruomenės reikalų prorektorė doc. dr. Birutė Švedaitė-Sakalauskė.
Integracijos savaitės metu suteikiama visa pirmakursiui svarbi dalykinė informacija apie studijas – nuo studijų programos sandaros iki praktinių patarimų, tokių kaip rasti auditorijas, naudotis biblioteka ir pan. Taip pat sudaromos galimybės visiems kartu atėjusiems, susipažinti, užmegzti ryšį su savo kurso draugais ir dėstytojais, pamatyti, kas tie žmonės, su kuriais reiks gyventi kelis metus. Pasak pirmakursių integracijos savaitės organizatorių, pirmosiomis dienomis tai gal net svarbiau nei paskaitų turinys, nes kiekvienam labiausiai rūpintys klausimai yra ar pavyks rasti draugų, ar atmosfera bus draugiška, ar studentas jausis priimtas. Su tuo susijusi ir integracija į bendruomenę, bei universiteto gyvenimą, kuris yra kupinas įvairiausių veiklų. Naujokams svarbu susipažinti ir su pačiu universitetu, jo galimybėmis, tradicijomis, rašytomis ir nerašytomis taisyklėmis.
Naująją pirmakursių integracijos savaitės koncepciją sukūrė rektoriaus sudaryta darbo grupė. Pasibaigus įvadinių renginių ciklui vyks refleksija, po kurios koncepcija toliau bus tobulinama, kad kitas metais ši patirtis būtų plačiau pritaikyta universitete. Planuojama, jog ilgainiui universitete nusistovės tradicija pasitikti kiekvieną naujoką, taip parodant, kad jis laukiamas, reikalingas bendruomenei.
VU taip pat vyksta reguliarūs naujų dėstytojų mokymai, o nuo šiol dar bus pasirūpinta ir naujai pradedančiais neakademiniais darbuotojais – jų pasitikimu bei integracija. VU kasmet sulaukia apie 60 naujų darbuotojų ir yra didžiausias viešojo sektoriaus darbdavys Lietuvoje.
Komentarų: 1
2016-09-19 22:42
LinaLabai džiugi naujiena! Daugelyje užsienio universitetų ši praktika jau seniai taikoma, o VU iki šiol buvo taikoma tik užsienio studentams, tad labai sveikintina iniciatyva, kuri, tikėtimės, bus plėtojama ir ateinančiais metais :)