Gruodžio 19 d. 14 val. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC) viešės dr. Eglė Čekanavičiūtė, dirbanti JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) Ameso mokslinių tyrimų centre.
Mokslininkė skaitys pranešimą „Žarnyno mikroflora ir išsėtinė sklerozė: kaip bakterijos reguliuoja imunitetą?“, parengtą pagal podoktorantūros stažuotės Kalifornijos valstijos San Francisko universitete tyrimų rezultatus.
„Bakterijos, gyvenančios mūsų žarnyne, ne tik prisideda prie maisto virškinimo, bet ir padeda vystytis bei veikti imuninei sistemai. Nenuostabu, kad sutrikusi bakterijų pusiausvyra gali paspartinti, pasunkinti autoimunines ligas. Podoktorantūros stažuotėje tyriau žarnyno bakterijų įtaką vienos iš autoimuninių ligų – išsėtinės sklerozės vystymuisi“, – pasakoja dr. E. Čekanavičiūtė. Pranešime ji atskleis, kuo skiriasi išsėtine skleroze sergančių žmonių bakterijos nuo sveikųjų, kaip jos reguliuoja imunitetą tiek ląsteliniu, tiek viso organizmo lygmeniu.
Dr. E. Čekanavičiūtė Harvardo universitete baigė neurobiologiją, neuromokslų daktaro laipsnį įgijo Stanfordo universitete (JAV), podoktorantūros stažuotę atliko Kalifornijos valstijos San Francisko universitete, dr. Sergio Baranzini laboratorijoje, kur tyrinėjo šeimininko mikrobiomos įtaką sveikam ir sergančiam organizmui. Lietuvės tyrimų sritys apima molekulinį ir ląstelinį atsaką į sužeidimus, infekcijas, autoimunitetą ir kitus su ligomis susijusius veiksnius. Dr. E. Čekanavičiūtė taip pat išmano mikroskopiją, tėkmės citometriją, žmonių ir pelių ląstelių tyrimus in vitro, skirtingus mikrobiomos tyrimų būdus.
Šiuo metu dr. E. Čekanavičiūtė yra NASA mokslo darbuotoja, jos tyrimų šaka – kosmobiologija.
Mokslininkės seminaras yra sausio 3 d. VU GMC rengiamos gyvybės mokslų konferencijos „Vita Scientia’18“ dalis, tačiau jis atviras visiems norintiesiems.
Seminaras vyks gruodžio 19 d. 14 val. VU GMC R401 aud.
Komentarų nėra. Būk pirmas!