Dar 2010 m. gegužės 27 d. įsteigus Lietuvos kriminologų asociaciją, ši data pradėta minėti kaip Lietuvos kriminologų diena. Šiemet jau vienuoliktą kartą iš arčiau pažvelgti į kriminologijos mokslo užkulisius, atskleisti nusikalstamo elgesio mįsles, aptarti aktualijas ir tiesiog turiningai praleisti laiką kviečia Vilniaus universiteto (VU) Filosofijos fakulteto Kriminologijos katedra ir Lietuvos kriminologų asociacija, į išskirtines diskusijas subūrusios teisės ir kitų sričių ekspertus ir visuomenei pažįstamus veidus.
Minint Lietuvos kriminologų dieną, dalyviai galės virtualiai apsilankyti dviejuose renginiuose – diskusijoje „(Ne)kasdienio gyvenimo kriminologija ir jos galia“ ir jaunųjų kriminologų konferencijoje „Jaunieji kriminologai ir jų atradimai“. Diskusijų metu Lietuvos kriminologijos teoretikai ir praktikai kalbėsis įvairiomis temomis. Kokių supergalių suteikia tarpdalykinis kriminologinis žinojimas? Kaip žiniasklaida prisideda prie visuomenės nuomonės formavimo apie nusikaltimus ir teisėsaugą? Kokiems kriminologinių idėjų inspiruotiems pokyčiams jau ryžtamasi įkalinimo įstaigose?
Kriminologų dienos organizatoriai pabrėžia, kad diskusijoje dalyvaus profesionalūs Lietuvos kriminologai – Jolanta Aleknevičienė, VU Filosofijos fakulteto prodekanė, kriminologijos bakalauro studijų programos dėstytoja; Aleksandras Dobryninas, VU profesorius, Filosofijos fakulteto Kriminologijos katedros vedėjas; Gintautas Sakalauskas, VU Teisės fakulteto docentas, Lietuvos kriminologų asociacijos pirmininkas; žiniasklaidos atstovas Vaidotas Beniušis, 15min.lt vyr. redaktorius, naujienų agentūros BNS direktorius; valstybinio sektoriaus atstovai – Raimonda Čižauskaitė, Kalėjimų departamento direktoriaus patarėja; Ramūnas Matonis, Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas.
„Diskusijos dalyvių įvairovė rodo, kad kriminologijos mokslas ir jo suteikiamas žinojimas yra svarbu ne vien mokslininkams ar teisėsaugos institucijų praktikams, bet ir kitų sričių atstovams. Todėl tikimės, kad diskusijos klausysis ir mintimis pasidalyti jausis įkvėpti bausmių bei nusikaltimų klausimais besidomintys žmonės: žurnalistai, socialiniai darbuotojai, psichologai, politikai, verslininkai, vietos bendruomenių lyderiai ir kiti detektyvus, trilerius ir kriminologiją mėgstantys žmonės“, – mano diskusijos moderatorius, VU Filosofijos fakulteto docentas ir Nusikalstamumo prevencijos Lietuvoje centro direktorius Algimantas Čepas.
Kitas labai svarbus Lietuvos kriminologų dienos renginys – jaunųjų kriminologų konferencija, kurioje jaunieji kriminologai, VU Filosofijos fakulteto Kriminologijos bakalauro studijų programos absolventai ir bakalaurantai, pristatys aktualius ir jautrius atliktų tyrimų rezultatus. Kuo azartiniai lošimai patraukia jaunuolius? Ar Lietuvoje prekiaujama žmonėmis? Su kokiais socialinės integracijos sunkumais susiduria atliekantieji ilgas laisvės atėmimo bausmes? Kaip įkalinimo įstaigų darbą keičia jaunesnieji pareigūnai? Tai tik dalis klausimų, į kuriuos atsakymų ieškos jaunieji kriminologai.
Lietuvos kriminologų dienos renginių organizatoriai gegužės 27 d. dalyvauti diskusijoje kviečia nuo 10 iki 12 val. per MS Teams platformą, jaunųjų kriminologų konferencijos pradžia – 13 val. Norintiems dalyvauti konferencijoje reikalinga registracija. Konferencijos programą rasite čia.
Komentarų nėra. Būk pirmas!