Ekonomikos fakulteto Vadybos informacinių sistemų programos ketvirtakursis Karolis Janulionis yra žinomas mūsų šalies buriuotojas. Nors studijas tenka derinti su sportu, jaunuolis džiaugiasi per ketverius metus Vilniaus universitete įgytomis žiniomis ir patirtimi, dėl kurių itin sustiprėjo jo gebėjimas planuoti. Juk tai svarbu bet kurioje gyvenimo srityje.
Kodėl pasirinkai būtent šią studijų programą? Kuo ji patraukė, sudomino?
Norėjau studijuoti ką nors įdomesnio ir nestandartinio. Ši tuo metu buvo viena iš naujesnių, susijusių su informacinėmis technologijomis. Be to, norėjau likti Vilniuje, taigi visi norai sutapo su galimybėmis.
Ar tai buvo Tavo pirmasis prioritetas? Jeigu ne, iš ko rinkasi, ką studijuoti?
Rinkausi tarp šios studijų programos ir medicinos. Pasirinkau vadybos informacinių sistemų studijas, tikėdamasis, kad bus lengviau derinti sportinę veiklą su mokslais, vėliau ir su šia specialybe.
Esi Lietuvoje žinomas buriuotojas, o iki pilnametystės derinai buriavimą su slidinėjimu. Tad kaip Tau šiuo metu pavyksta suderinti profesionalų sportą su studijomis?
Derinti sekasi įvairiai, visada reikia rasti kompromisą. Pavyzdžiui, per įtemptą varžybų sezoną buvau sustabdęs studijas, o šią žiemą rengdamas baigiamąjį darbą beveik visai nutraukiau sportinę veiklą. Taigi taip po truputį ir balansuoju.
Kokių žinių, kompetencijų Tau suteikė vadybos informacinių sistemų studijos?
Šios studijos suteikė labai platų supratimą apie vadybos informacines sistemas. Pradedant nuo programavimo ir sistemų architektūros iki ekonominio sistemų poveikio. Be to, derindamas studijas su sportu labai patobulinau gebėjimą planuoti.
Kas studijuojant buvo įdomiausia?
Patiko dėstomų dalykų įvairumas, nebuvo monotonijos. Pasirenkamieji dalykai leido plačiau susipažinti su dominančiomis sritimis ar labiau įsigilinti į jau dėstomas.
Ar rekomenduotum vadybos informacinių sistemų studijas būsimiems studentams? Kodėl?
Be abejo. Šiuo metu tai populiari sritis, kuri vis dar plečiasi. Ypač Lietuvoje.
Ką labiausiai vertini iš studijų Vilniaus universitete? Kokia įgyta patirtis buvo vertingiausia?
Sakyčiau, kad, be planavimo ir komunikacijos patirties, vertingiausia buvo galimybė pasirinkti kelią ateičiai.
Jau netrukus savo rankose laikysi bakalauro diplomą. Kas toliau?
Jei šiemet nespėsiu susirasti dominančios magistrantūros programos, kol kas liks tik sportas.
Kaip manai, kokia šiuolaikinio universiteto misija?
Manau, kad universitetas jauną žmogų turėtų paruošti gyvenimui. Galbūt nevisiškai, bet bent jau padėti surasti kryptį, tai, ką jis norėtų veikti gyvenime, jei dar to nežino.
Komentarų nėra. Būk pirmas!