Spalio pradžioje Vilniaus universiteto Botanikos sodo muziejuje vyko 8-oji mokslinė konferencija „Mokslas Gamtos mokslų fakultete“. Jau tradicine tapusioje konferencijoje aptarti Gamtos mokslų fakulteto moksliniai tyrimai ir pasiekimai.
Renginyje prisiminta Gamtos mokslų fakulteto pastatų komplekso raida bei Mikrobiologijos ir biotechnologijos katedros įkūrimo istorija. Pristatytos VU Zoologijos muziejaus perspektyvos Jungtiniame gyvybės mokslų centre.
Aptarti moksliniai tyrimai iš biomokslų ir geomokslų sričių: taktilinių žemėlapių optimizavimas; nacionaliniai bakterijų atsparumo antibiotikams ypatumai; Lietuvos sausringumo analizė ir prognozė standartizuotu kritulių indeksu; homeozinių miežių dihibridų žiedo ir žiedyno fenotipinio nestabilumo ir jo modifikacijos epigenetinių procesų inhibitoriais tyrimai; fliuvioglacialinių ledyno pakraščio išnašų kūgių kilmė; melsvabakterių Nostoc ekologinės savybės Lietuvoje; skersinės bangos greičio įvertinimas SDMT metodu; biodujų gamyba – realybė ir perspektyvos; technogeninės masės erdvinės sklaidos ypatumai Vilniaus mieste; aiškintasi, ar moterys ir vyrai žiūri vienodai.
Be to, mokslinių tyrimų rezultatai pristatyti šešiolikoje stendinių pranešimų, o profesorius Arūnas Bukantis pristatė savo knygą „Kas užlopys dangų“.
Konferencijos pranešimų tematika parengti straipsniai publikuoti leidinyje „Mokslas Gamtos mokslų fakultete“.
Botanikos sode buvo oficialiai atidaryta Gamtos mokslų fakulteto alėja, kurioje jau pradėti statyti vardiniai suoliukai.
Komentarų nėra. Būk pirmas!