Kovo 9 d., prieš iškilmingą Vilniaus universiteto Tarybos ir Senato posėdį, VU bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje įvyko universiteto 430-mečio jubiliejinių leidinių sutiktuvės. Universiteto bendruomenei buvo pristatyti naujausieji leidiniai, tarp jų ir tokios unikalios knygos kaip lietuviškas pirmosios Vilniaus universiteto istorijos, parašytos Johanneso Antoniuso Preuschhoffo, vertimas bei šiuolaikinė, naujai sudaryta ir išleista, VU istorija, taip pat katalogas „Bibliotheca Sapiehana“.
Generalinė bibliotekos direktorė Irena Krivienė džiaugėsi, kad šis renginys vyksta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse. „Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmetis, 430 metų Vilniaus universitetui, 440 metų Vilniaus universiteto bibliotekai – tai svarbūs ir reikšmingi įvykiai Lietuvos istorijai, kultūrai ir mokslui“, – pabrėžė ji. Pasak I. Krivienės, nepaprastai malonu, kad du iš pristatomų „Fontes Historiae Universitatis Vilnensis“ serijos leidinių buvo parengti VU bibliotekos darbuotojų. „Tokie leidiniai gimsta ne per vienus ir ne per dvejus metus. „Bibliotheca Sapiehana“ ištakas kaip tik galima atrasti prieš maždaug dvidešimt metų“, – pažymėjo I. Krivienė.
Sutiktuvių metu rektoriui ir Senato pirmininkui buvo įteikti specialiūs, unikaliai įrišti Johanneso Antoniuso Preuschhoffo Vilniaus universiteto istorijos egzemplioriai. Jas pagal senas tradicijas įrišo Vilniaus universiteto bibliotekos knygrišiai.
Pristatydamas naujausiąją Vilniaus universiteto istoriją, išleistą įspūdingos apimties knyga, prof. dr. Alfredas Bumblauskas pažymėjo indėlį, kurį į ją įdėjo sudarytojai ir ypač šviesaus atminimo prof. Romanas Plečkaitis. „Mums patiems buvo netikėta šios knygos apimtis“, – juokavo A. Bumblauskas. Jis pabrėžė, kad šioje VU istorijoje labiau negu anksčiau išryškinamas europinis universiteto kontekstas. A. Bumblauskas taip pat išskyrė gausiai knygoje pateiktus vaizdus ir ikonografijos šaltinius.
Sutiktuves vainikavo iškilmingas knygų įteikimas prie jų sukūrimo dirbusiems žmonėms.
Komentarų nėra. Būk pirmas!