Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakulteto informacinių technologijų studijų programos alumnė, aktyviai savanorystės veiklose dalyvaujanti Monika Barauskaitė įsitikinusi: savanoriavimas – ne tik puikus būdas prisidėti prie prasmingos veiklos, išbandyti savo jėgas naujose srityse, bet ir išskirtinė patirtis, išliekanti ilgam. Į daugybę veiklų įsitraukusi mokykloje, o vėliau ir VU, M. Barauskaitė pasakoja apie savanorystę, jos svarbą ir savo patirtis.
Kaip supranti savanorystę plačiąja prasme?
Savanorystės svarbą rodo šis laikas, kai daugybė žmonių yra susitelkę padėti vieni kitiems. Savanoriai padeda tokiu sunkiu laikotarpiu išlikti mums kaip visuomenei. Lenkiuosi prieš tuos, kurie savanoriauja ligoninėse, senelių namuose. Taip pat manau, kad ypač šiomis dienomis dažnai dėl socialinių tinklų įtakos esame tarsi užsidėję „filtrus“, sunku suprasti, kas yra tikra, o kas ne. Todėl savanorystė yra ta veikla, kuri kaip niekas kitas gali atskleisti žmogaus tikrumą. Jeigu sugebi daryt dalykus dėl kitų be materialios naudos ir tam skirti savo brangų laiką – tu esi tikras žmogus.
Kodėl pradėjai savanoriauti VU Studentų atstovybėje?
Su VU SA pirmą kartą susipažinau pirmakursių stovykloje, jau ten tokia savanorystės galimybė mane sudomino. Vėliau, pradėjusi studijuoti, ryžausi tapti savanore „Nulių nakty“, kurioje rengiau protmūšį. Po renginio gavau kvietimą prisijungi prie MIDI dienų organizavimo. Praėjus kuriam laikui tapau fakulteto socialinių reikalų koordinatore. Šios pareigos buvo ne tik didelis iššūkis, bet ir džiaugsmas, nes galėjau realiai atstovauti studentams, pvz., organizuoti mūsų fakulteto studentams mokymosi erdvės įkūrimą. Tiesa, karantinas sustabdė pabaigos darbus, bet viliuosi, kad viskas neilgai trukus bus užbaigta.
Kaip ši savanorystė tave pakeitė? Ko išmokai?
Visų pirma, smarkiai augau kaip asmenybė. Anksčiau užkalbinti žmogų gatvėje būtų buvęs neįveikiamas iššūkis, o dabar jau nebijau užsukti nei pas prodekaną, nei pas dekaną. Tikrai įgavau daugiau pasitikėjimo savimi išreikšti nuomonę. Smarkiai ugdėsi mano kritinio mąstymo gebėjimas, kai tekdavo nuspręsti, kuris pasirinkimas būtų tinkamiausias fakulteto studentams. Taip pat išmokau įsiklausyti į kitus žmones, kartais net padėti spręsti sudėtingas problemas. Darbiniu atžvilgiu per savanorystę įgavau administravimo, vadybos, organizavimo patirties, supratau, kaip veikia didelė organizacija.
Ar pavyko suderinti savanorystę ir studijas?
Taip, bet ne iš karto, nes pradžioje norėjosi daugiau laiko skirti savanorystei, o ne mokslams, todėl buvau tikrai apleidusi studijas, bet vėliau išmokau viską suderinti. Dabar galvoju, kad būtent savanorystė mane išmokė laiko planavimo, nes norėjosi ir gerai mokytis, ir savanoriauti, dėl to buvau tiesiog priversta save disciplinuoti.
Kaip vertini tai, kad savanorystę skatindamas VU suteikia galimybę studentams savanoriškai veiklai skirtas valandas ir vietą įrašyti į diplomo priedėlį?
Sužinojusi apie šią galimybę labai apsidžiaugiau. Tai tikrai svarbus oficialus mano laiko, skirto savanoriškai veiklai, įvertinimas, juk ne kiekvienas studentas gaus šį įrašą diplome. Manau, tai gali padėti darbinantis, nes tai ne tik šios veiklos įrodymas, bet ir tam tikrų asmeninių savybių, naudingų darbo pokalbyje, išskyrimas. Savo pirmajame darbo pokalbyje darbdaviui vos ne pusę laiko pasakojau apie savanorystės patirtis, todėl šis įrašas – didelė pagalba kiekvienam, ką tik baigusiam studijas. Šis įrašas, kaip turimos patirties įrodymas, taip pat labai svarbus ateityje siekiant įsitraukti į daugiau ar sudėtingesnių savanorystės veiklų.
Kas įkvepia savanorystei?
Savanorystė – tai puiki galimybė tyrinėti save, tai erdvė, kurioje gali mokytis, kurioje gali klysti, drąsiai siūlyti naujas idėjas. Man savanorystės patirtis išliks atmintyje visam gyvenimui, o pažinti žmonės – draugais ir po studijų. Dėl viso to tikrai verta nebijoti ir pradėti!
Savanoriauti kviečia Vilniaus universiteto savanorių centras, kuris padės ir tau rasti įdomią bei prasmingą veiklą tiek universitete, tiek už jo ribų: savanoryste@vu.lt.
Taip pat gali jungtis prie Vilniaus universiteto Studentų atstovybės ir tapti studentų balsu universitete: pkp@vusa.lt.
Komentarų nėra. Būk pirmas!