Vilniaus universitete (VU) ekonomisto diplomą įgijęs 26 metų Darius Nekrošius 2015 m. vasarą išėjo iš perspektyvaus darbo viename didžiųjų Lietuvos bankų, savarankiškai išmoko programuoti ir dabar sėkmingai dirba specialistu IT įmonėje. Pasirodo, tai tampa tendencija: IT bendrovės vis dažniau įdarbina įvairių profesijų atstovus ir ilgainiui pačios iš jų „užsiaugina“ puikius IT specialistus.
Iš Panevėžio kilęs D. Nekrošius yra puikus pavyzdys, kad labai norint gyvenime viskas įmanoma – taip pat ir iš pagrindų pakeisti savo profesiją bei pradėti dirbti svajonių darbą turint visiškai kitos srities išsilavinimą.
D. Nekrošius 2014-aisiais baigė ekonomikos studijas Vilniaus universitete, o netrukus po to įsidarbino finansų specialistu viename didžiųjų Lietuvos komercinių bankų. Nors darbas jaunuoliui patiko ir jis matė plačias karjeros perspektyvas, tačiau visą laiką neapleido mintis, kad ekonomisto profesija – ne jam.
„Mane visą laiką traukė IT sritis, o pradėjęs dirbti tik dar aiškiau supratau, kad mano vieta yra kitur“, – pripažįsta vaikinas. Darius internete susirado kursus ir pradėjo savarankiškai mokytis programavimo. „Neturėjau pakankamai žinių, man atrodė, kad IT – tai programavimas, todėl ir pradėjau nuotoliniu būdu lankyti užsienyje rengiamus programavimo kursus“, – pasakojo jis.
Kursai buvo gana intensyvūs ir jiems tebevykstant vaikino dėmesį patraukė Skandinavijos kapitalo IT bendrovės „Tieto Lietuva“ rengiama mokymų programa „Mėnuo su IT“. Joje buvo kviečiami dalyvauti IT studijų programų studentai ir IT srityje jau dirbantys jauni specialistai. Šiemet jau penktą kartą rengiama programa skirta atrasti ir ugdyti perspektyvius IT talentus.
„Pateikiau paraišką ir sėkmingai perėjau atranką. Mokymai turėjo vykti visą mėnesį, nuo ryto iki vakaro – visą darbo dieną, todėl greitai apsisprendžiau: išėjau iš darbo ir visa galva nėriau į permainas“, – 2015-ųjų vasaros įvykius šiandien prisimena D. Nekrošius.
Programos metu Darius patobulino darbo komandoje, programavimo įgūdžius ir įsitikino, kad už žodžių „informacinės technologijos“ slypi kur kas daugiau, nei vien tik programavimas. „Per tą mėnesį išsamiai susipažinau su man iki tol mažai pažįstama vartotojų patyrimo (ang. user experience) sritimi, kuri apima IT aspektus, susijusius su paslaugos ar produkto naudojimu. Kartu su kitas dalyviais kūrėme vidinę darbuotojų motyvavimo sistemą, buvo imituoti klientai, su kuriais reikėjo susitikti, aiškintis jų poreikius, juos vizualizuoti ir perteikti komandai. Man labai patiko, viskas, ką darėme, labai motyvavo“, – pasakojo pašnekovas.
Pažįstantys Darių žino, kad informacinės technologijos jam reiškia labai daug. Jis nuolat domisi ir vienas pirmųjų išbando įvairias IT naujoves, o dirbdamas su naujomis technologijomis ir jas kurdamas jaučia, kad čia jo gebėjimai atsiskleidžia geriausiai.
Vis dėlto Darius neslepia, kad daugeliui aplinkinių jo sprendimas turint aukštojo mokslo diplomą vėl pradėti viską nuo nulio buvo nesuvokiamas. Tačiau pats vaikinas sako nuo pat pradžių jautęs, kad šie pokyčiai jam išeis tik į gera.
Darius neapsiriko: netrukus iš „Tieto Lietuva“ jis sulaukė kvietimo į darbo pokalbį, o jo metu – ir darbo pasiūlymo. Atsižvelgiant į vaikino išsilavinimą, turimas finansines žinias bei analitinius gebėjimus, jam buvo pasiūlyta jaunesniojo UX naudotojo sąsajos specialisto pozicija – t. y. darbas, kuriame jis galėjo suderinti tiek ekonomikos studijų metu universitete įgytas žinias, tiek ir sparčiai tobulėjančius IT gebėjimus.
Taip prieš pusantrų metų prasidėjo vaikino karjera IT srityje. Kolegos sako, kad Dariui sekasi puikiai, nors dažnas vis dar nusistebi išgirdęs, kad jis yra baigęs ekonomikos studijas. „Turimos žinios man labai praverčia: pagrindinis mano darbas yra analitinis. Esu tarsi jungiamoji grandis tarp verslo ir programuotojų, kuriems bandau kuo tiksliau perteikti verslo poreikį. Galiu pažiūrėti į projektą ekonomisto akimis ir manau, kad tai yra mano stiprybė“, – teigia D. Nekrošius.
Komentarų nėra. Būk pirmas!