Liepos 8–11 d. Vilniuje vyks pasaulinė Gamtos išteklių modeliavimo konferencija „Atgal į ateitį“ (Modeling our way back to the future – World Conference on Natural Resource Modeling). Ši konferencija – tai kasmetinis Išteklių modeliavimo asociacijos (Resource Modeling Association, RMA), vienijančios viso pasaulio mokslininkus, dirbančius matematinio modeliavimo, aplinkos mokslų ir gamtinių išteklių valdymo srityse, renginys.
Pasak vieno iš pagrindinių konferencijos organizatorių – Išteklių modeliavimo asociacijos nario dr. H. Gorfine’o (Melburno universitetas, Australija), metinės gamtos išteklių modeliavimo konferencijos vyksta vis kitoje pasaulio dalyje, o kas antri metai sugrįžta į Šiaurės Ameriką. Taip sukuriama unikali erdvė naujausių tarpdisciplininių pasiekimų gamtotvarkos srityje mainams ir paskatinamas tarptautinis bendradarbiavimas tarp mokslininkų, dirbančių gamtinių išteklių tyrimų srityje. Didelė garbė, kad tokio pobūdžio ir masto konferencija, sukviečianti žymiausius pasaulio mokslininkus gamtos išteklių modeliavimo srityje (tokius kaip garsus hidrobiologas iš Viskonsino universiteto prof. J. Kitchellas), po kelerių metų pertraukos grįžta į Europą, ir ne kur kitur, o į Lietuvą.
Viena iš konferencijos organizatorių doktorantė E. Jakubavičiūtė džiaugiasi, kad kaip viena iš konferencijos dalių vyks mokomasis seminaras, kurio metu dalyviai galės įgyti praktinių modeliavimo įgūdžių ir susipažinti su naujausiais metodais. Ji įsitikinusi, kad ši konferencija paskatins ne vieną studentą plėtoti savo mokslinius tyrimus pasitelkiant matematinius modelius, o to ypač trūksta biologų ir ekologų darbuose.
Konferencijos tematika yra gana plati, tačiau daugiausia dėmesio bus skiriama gamtinių išteklių (pvz., žuvų, miškų) tvaraus naudojimo problemoms ir iššūkiams, žemės ūkio ekologijai ir išteklių ekonomikai.
Mokomajame seminare „Individual based models“, kuris organizuojamas kaip viena konferencijos dalių, vyks dalyvių mokymai, kaip naudotis naujausia programine įranga, leidžiančia taikyti modelius ir spręsti praktines problemas, susijusias su gamtinių išteklių valdymu. Seminarą ves prof. Steve’as Railsbackas iš Humbolto universiteto, JAV (www.langrailsback.com, www.railsback-grimm-abm-book.com). Kadangi tai yra tarpdisciplininė sritis, kviečiami dalyvauti studentai iš įvairių studijų programų (matematikai, informatikai, biologai, ekologai, programuotojai). 15 studentų iš Lietuvos bus suteikta galimybė mokomajame seminare dalyvauti nemokamai. Susidomėjusius prašome siųsti trumpą motyvacinį laišką: lozys@ekoi.lt.
Vietiniai organizatoriai (Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultetas ir Gamtos tyrimų centro Jūros ekologijos laboratorija) kartu su RMA bei Pramoninės ir taikomosios matematikos draugija (Society for Industrial and Applied Mathematics, SIAM) ypač kviečia dalyvauti ekologus, populiacijų biologus, visus, dirbančius bioįvairovės apsaugos srityje ir norinčius pradėti taikyti ar praplėsti matematinio modeliavimo galimybes savo darbuose.
Prie konferencijos organizavimo aktyviai prisidedantis Gamtos tyrimų centro vyresnysis mokslo darbuotojas dr. L. Ložys teigia, kad ši konferencija paskatins tiek Lietuvos mokslininkus, tiek studentus, skirtingų disciplinų atstovus glaudžiau bendradarbiauti ir plėtoti šią įdomią ir gana naują mokslo sritį, prisidedančią prie darnaus visuomenės vystymosi ir mūsų gamtinės aplinkos išsaugojimo. L. Ložys pasidžiaugė, kad šią neeilinę Lietuvoje konferenciją parėmė nemažai įstaigų ir įmonių: Lietuvos mokslo taryba, LR aplinkos ministerija, UAB „Hnit-Baltic“, privati JAV kompanija ESRI (Environmental Systems Research Institute).
Daugiau informacijos ir registracija į konferenciją bei mokomąjį seminarą.
Komentarų nėra. Būk pirmas!