Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto (EF) studentės sugalvojo būdą, kaip keliones su nepažįstamaisiais padaryti saugesnes. Kartu su Bendruoju pagalbos centru (BPC) sukurta sistema „Nonstop.lt“. Iškilus pavojui, ji leis greičiau išsikviesti pagalbą.
„Vežėjų ir keleivių kooperacija, važiuojant iš vieno Lietuvos miesto į kitą, vis aktyvėja. Taip dažniausiai keliauja jaunimas, nes tai greita ir pigu. Tačiau ne visada saugu, nes žmonės leidžiasi į kelionę su nepažįstamais asmenimis, turėdami apie juos minimalios informacijos. „Nonstop.lt“ – tai mobilioji programėlė ir internetinė svetainė, padėsianti keliauti saugiau. Naudotis sistema galima nemokamai“, – teigia viena idėjos iniciatorių, EF magistrantūros pirmo kurso rinkodaros ir integruotos komunikacijos studentė Vaida Lukauskaitė.
Norintieji užsiregistruoti sistemoje turės įvesti automobilio valstybinį numerį, nurodyti vairavimo stažą, savo „Facebook“ profilį. Registracijai patvirtinti reikia mobiliojo telefono, todėl sistemoje išliks vartotojo telefono numeris. Prieš registruojantis kelionei galima plačiau pasidomėti ne tik vairuotoju, bet ir kitais ekipažo nariais, o po kelionės – įvertinti vežėją ar keleivius.
„Jau vien tai, kad tiek vežėjas, tiek keleivis iš anksto žinos vienas kito duomenis ir apie numatomą kelionę galės pranešti artimiesiems, užtikrins saugumą. Kilus pagrįstam įtarimui apie vairuotojo arba keleivio nusikalstamus ketinimus, bus galima susisiekti su BPC ir išsikviesti pagalbą“, – sako BPC viršininko pavaduotojas Tadas Maroščikas.
„Mobiliojoje programėlėje įdiegtas SOS mygtukas. Įtariant, kad gali kilti pavojus sveikatai ar gyvybei, reikia paspausti šį mygtuką. BPC iš karto gaus žinutę su kelionės maršrutu, vartotojo buvimo koordinatėmis, atnaujinamomis kas 5 minutes, vežėjo ir keleivio vardais, pavardėmis, automobilio valstybiniu numeriu“, – sistemos privalumus paaiškina V. Lukauskaitė.
Jei pagalbos žinutės siuntimo metu telefone veikia interneto ryšys, BPC elektroniniu paštu papildomai gaus visą „Nonstop.lt“ sistemos turimą informaciją apie vairuotojo ir keleivio keliones, susirašinėjimus, vertinimus.
Kol kas programėle gali naudotis tik turintieji mobiliuosius įrenginius su „Android“ operacine sistema. Netrukus planuojama sukurti versiją „iOS“ operacinei sistemai.
BPC įspėja, kad už melagingus pavojaus signalus grės tokios pat baudos kaip ir už melagingus iškvietimus telefonu.
Projektas „Nonstop.lt“ – tai 2013 m. VU Ekonomikos fakulteto Rinkodaros katedros organizuoto kasmetinio konkurso „Idėja“ nugalėtojas. Lėšų šiam projektui įgyvendinti skyrė vienas vertinimo komisijos narių, „Sorbum Group“ generalinis direktorius Giedrius Oliškevičius.
Komentarų nėra. Būk pirmas!