Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorė, literatūros, vizualumo ir kino tyrinėtoja Natalija Arlauskaitė knygoje „Nuožmi taika: žlugusių režimų fotografija dokumentiniame kine“ analizuoja, kaip žlugusių politinių režimų fotografija apmąstoma šiuolaikiniame dokumentiniame kine.
„Šioje knygoje bus svarbu ne tai, ar vaizdas dokumentinis, o tai, kaip istorinės dokumentikos pasakojimuose sąveikauja, jungiasi, konfliktuoja, derasi skirtingi vizualieji vaizdų režimai. Kaip jie kuria nuožmią taiką su praeitimi. Žlugusių režimų fotografinių dokumentų eksponavimas, taip pat kine, ne tiek būtinai su jais sutaiko, kiek kuria vizualųjį režimą, kuris nuožmią taiką padaro regimą ir artikuliuojamą ir sykiu reflektuoja jos sąlygas. Nuožmi atvaizdo taika visuomet susijusi su jos radimosi konteksto permąstymu, kuris neapsiriboja mechanišku atkartojimu. O permąstymas visuomet tiesiogiai arba per aplinkui verčia nusakyti savo vietą šioje istorinėje vaizduotėje ir optikoje“, – teigia autorė.
Daugiausia dėmesio knygoje tenka represinių institucijų darytoms nuotraukoms ir privatiems šeimos fotografijų archyvams. Įvairūs būdai pakartotinai naudoti šias nuotraukas archyvinėje dokumentikoje, animacijoje ir šiuolaikiniame mene siejami su galios ir žinojimo formomis, kurias šios fotografijos dokumentuoja ir liudija. Fotografinių archyvų perdirbimas siūlo klausti, kaip šios formos išardomos ir kokios naujos kuriamos. Lietuviškoji medžiaga aptariama greta Portugalijos, Kambodžos, Rusijos, Suomijos, Vokietijos ir kitų šalių dokumentinio kino, animacijos ir šiuolaikinio meno projektų, dirbančių su fotografijos archyvais.
Tarpdisciplininė studija skirta skaitytojų auditorijai, besidominčiai medijų, vizualumo, istorijos, politikos, socialinės kritikos studijomis.
Knygą galite įsigyti knygynuose „Akademinė knyga“, „Versmė“, „Eureka!“, el. knygynuose patogupirkti.lt, knygos.lt, humanitas.lt.
Komentarų nėra. Būk pirmas!