Vilniaus universitete lankysis žymus britų sociologas Michaelas Burawoy’us. Lapkričio 22 d. Vilniaus universiteto Mažojoje auloje vyksiančioje Lietuvos sociologijos draugijos konferencijoje mokslininkas skaitys atvirą paskaitą „Viešoji sociologija: iššūkiai ir perspektyvos“. Paskaitos pradžia – 9.45 val.
M. Burawoy’us – viešosios sociologijos proponentas, raginantis susimąstyti, kaip sociologijos žinios kuriamos ir perduodamos skirtingoms publikoms, kaip sociologai savo sociologiniu žinojimu gali prisidėti įgalindami įvairias grupes, kurti socialinius pokyčius, didinančius šių grupių ar visuomenės gerovę.
M. Burawoy’us kritikuoja pastaruosius dešimtmečius universitetuose stebimus pokyčius ir jų padarinius žinojimui ir viešam interesui. Jis rašo, kad „studentai, kažkada buvę tautų ateities pasididžiavimu ir džiaugsmu, šiuo metu yra priversti kovoti dėl išgyvenimo, iš piliečių yra paverčiami tik vartotojais, viešojo švietimo reikšmė buvo iškreipta…“ Norint paaiškinti masinius protestus reikia matyti bendresnį socialinių, ekonominių ir politinių aplinkybių kontekstą.
2017 m. paskelbtame straipsnyje „Socialiniai judėjimai neoliberalizmo amžiuje“ M. Burawoy’us rašo apie tai, kaip marketizacijos jėgos skatina naujų socialinių judėjimų atsiradimą, žmonių mobilizaciją kovai ne tiek institucijų viduje, o prieš institucijas. Naujuosius socialinius judėjimus, atsirandančius tiek Lotynų Amerikoje, tiek Afrikoje, tiek Vidurio ir Rytų Europoje, įkvepia vis labiau plintantis įsitikinimas, kad stambus kapitalas nusavino rinkiminę demokratiją, teliko tik neveiksmingi ritualizuoti veiksmai, o galios vieta yra nebe politikoje, o kapitalo ir valstybės ryšyje.
Šiuo metu M. Burawoy’us yra Kalifornijos universiteto Berklyje (JAV) profesorius, pirmininkauja Berklio fakultetų asociacijai. Jis yra buvęs Amerikos sociologijos asociacijos prezidentu (ASA), Sociologų tarptautinės asociacijos (ISA) prezidentu, yra ISA žurnalo steigėjas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!