Aukštasis mokslas vaidina svarbų vaidmenį žmogaus ir šiuolaikinių visuomenių raidos procese, paspartindamas socialinę, kultūrinę ir ekonominę plėtrą, skatindamas aktyvų pilietiškumą ir etinių vertybių įgyvendinimą. Gerindamos aukštojo mokslo kokybę Europoje, aukštosios mokyklos gali dalyvauti daugelyje tarptautinių programų, tarp jų ir naujoje „Erasmus Mundus” programoje.
„Erasmus Mundus” yra aukštojo mokslo bendradarbiavimo ir mobilumo programa, kuri siekia ES įtvirtinti kaip aukščiausios kokybės mokslinio meistriškumo centrą (angl. Centre of Excellence) visame pasaulyje. „Erasmus Mundus” remia aukščiausios kokybės magistrantūros programas, kurios siekia pritraukti trečiųjų šalių dėmesį į Europos aukštojo mokslo potencialą. „Erasmus Mundus” programa suteikia stipendijas trečiųjų šalių studentams, studijuojantiems šiose magistrantūros programose, taip pat stipendijas ES piliečiams, studijuojantiems partnerių universitetuose trečiosiose šalyse, ir dėstytojams, dėstantiems „Erasmus Mundus” magistrantūros programose.
Programoje dalyvauja VU
2007 m. Vilniaus universitetas pradėjo įgyvendinti Europos Komisijos finansuojamą penkerių metų trukmės „Erasmus Mundus” projektą, kurio tikslas – įgyvendinti jungtinę Europos magistrantūros programą „Darnios regioninės sveikatos sistemos” (angl. European Master in Sustainable Regional Health Systems). Tai dvejų metų tarptautinė magistro programa, kurią įgyvendina Vilniaus universitetas, Deusto universitetas (Ispanija), Veronos universitetas (Italija) ir Budapešto Korvinus universitetas (Vengrija). Vilniaus universitetas yra šio projekto lyderis ir koordinatorius, o jame projektą įgyvendina Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos institutas. „Erasmus Mundus” magistrantūros studijų programa – tai glaudaus ilgamečio universitetų bendradarabiavimo padarinys. Vilniaus universitetas yra pirmoji ir kol kas vienintelė aukštoji mokykla Lietuvoje, ne tik įgyvendinanti, bet ir vadovaujanti „Erasmus Mundus” studijų programai.
Apie programą
Europos „Erasmus Mundus” magistrantūros programa „Darnios regioninės sveikatos sistemos” siekia užpildyti susidariusią tuštumą tarp sveikatos priežiūros vadybos ir planavimo regioniniu lygmeniu. Atsižvelgiant į tai, kad regioninis lygmuo tampa vis svarbesnis ES kontekste, nuolat kalbama apie aktyvų pilietiškumą, yra būtina stiprinti regioninę plėtrą ir prisidėti įgyvendinant Lisabonos strategijos tikslus (augimas, užimtumas, konkurencingumas) išsaugant aplinką, stiprinant socialinę sanglaudą ir gerinant gyventojų sveikatą.
Europos magistrantūros programa „Darnios regioninės sveikatos sistemos”, kaip minėta, yra dvejų metų trukmės (120 ECTS kreditų apimties) tarpuniversitetinė, tarpdisciplininė programa, kuri siekia suteikti aukščiausios kokybės akademinį išsilavinimą ir naujausias profesines žinias žmonėms, jau dirbantiems ar besirengiantiems dirbti sveikatos priežiūros valdymo srityje.
Šią Europos magistro studijų programą įgyvendina keturi universitetai (programos akademinis vadovas – Deusto universitetas):
- Deusto universitetas, kuriame visi studentai studijuos 1-ąjį semestrą ir mokysis sveikatos sistemų planavimo ir valdymo makrolygmeniu;
- Budapešto Korvinus universitetas, kuriame visi studentai studijuos 2-ąjį semestrą ir mokysis vadybos viduriniuoju ir mikrolygmeniu;
- Vilniaus universitetas, kuriame studentai galės pasirinkti studijuoti 3-iąjį semestrą specializuotą kursą apie sveikatos priežiūros socialinius aspektus;
- Veronos universitetas, kuriame studentai galės pasirinkti studijuoti 3-iąjį semestrą specializuotą kursą apie pacientų saugumą ir priežiūros kokybę.
4-ąjį semestrą studentai rengs individualų tyrimo projektą viename iš pasirinktų keturių universitetų. Studijos magistrantūros studijų programoje vyks anglų kalba.
Baigusių šią studijų programą studentų profesinės karjeros perspektyvos apima sveikatos, socialinį ir valstybės valdymo sektorių. „Darnių regioninių sveikatos sistemų” programos absolventai – tai aukščiausios kvalifikacijos vidurinio ir aukščiausio lygmens vadybininkai, galintys dirbti įvairiose asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros įstaigose, regioninio ir nacionalinio lygmens valdymo institucijose, atsakingose už strateginį planavimą, draudimą, išteklių planavimą sveikatos ir socialiniuose sektoriuose.
Sėkmingai magistrantūros studijų programą baigusiems absolventams Deusto universitetas suteiks jungtinį Europos magistro laipsnį, o Vilniaus universitetas – biomedicinos mokslų visuomenės sveikatos magistro laipsnį.
Vilniaus universiteto įgyvendinama „Erasmus Mundus” tarptautinė magistrantūros programa „Darnios regioninės sveikatos sistemos” 2008 m. sausį buvo užregistruota Studijų ir mokymo programų registre.
2008 m. sausio mėnesį baigėsi pirmosios studentų kohortos priėmimas į šią magistrantūros studijų programą 2008-2009 mokslo metams. „Darnių regioninių sveikatos sistemų” magistrantūros studijų programoje atrinktas 21 studentas iš tokių regionų kaip Azija, Afrika, buvusios Sovietų Sąjungos šalių, JAV, Australijos. Šiuo metu vykdoma Europos Sąjungos „Erasmus Mundus” stipendiatų atranka. Iki 2008 m. gegužės 1 d. dar priimami ES šalių studentai, norintys studijuoti šioje studijų programoje savo lėšomis.
Mokslas prasidės jau šių metų rugsėjį Deusto universitete, o 2009 m. rugsėjį apie 20 studentų iš viso pasaulio atvyks studijuoti į Vilniaus universitetą.
Ši nauja „Erasmus Mundus” magistrantūros studijų programa – tai iššūkis ir kartu puiki galimybė universitetui dar labiau integruotis geriausių Europos universitetų ir aukštojo mokslo rinkoje.
Daugiau informacijos apie „Erasmus Mundus” magistrantūros studijų programą „Darnios regioninės sveikatos sistemos” galima rasti interneto tinklalapyje.
Komentarų: 1
2014-06-28 19:22
CaelynI\’m impressed! You\’ve managed the almost imblosipse.