Rugsėjo 9–13 d. Vilniaus universitete vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Reformatio Baltica. Reformacijos kultūrinė įtaka Baltijos jūros regiono metropolijoms“. Tai didžiausias mokslinis renginys, iki šiol organizuotas pasitinkant reformacijos Europoje jubiliejų, kuris bus minimas 2017 m.
Konferencijoje dalyvaus beveik 100 pranešėjų – žinomi tarptautinio lygio specialistai ir jauni mokslininkai iš visų Baltijos jūros regiono šalių, Anglijos, Šveicarijos, Italijos, Kanados ir JAV. Ekspertai plenariniuose posėdžiuose ir 5 sekcijose diskutuos apie reformacijos kultūrinį poveikį Baltijos jūros regiono šalyse.
Konferenciją organizuoja prof. Heinrichas Asselis (Greifsvaldo universitetas), prof. Johannas Anselmas Steigeris (Hamburgo universitetas) ir prof. dr. Axelis E. Walteris (Klaipėdos universitetas) su Vilniaus universiteto biblioteka. Tokių projektų vis dar reta, ypač humanitarinių mokslų srityje.
Organizatoriai pabrėžia, kad ypač svarbu ir būtina tyrinėti reformaciją kaip visos Šiaurės ir Šiaurės Vakarų Europos reiškinį ir tinkamai atsižvelgti į jo specifinius bruožus. Renginio vietos pasirinkimas – vienas tokių signalų. Šiuo atveju akcentuojama ne tai, kad Baltijos regiono šiaurės rytuose taip pat vyko reformacijos judėjimai. Konferencijos dėmesio centre atsiduria daugialypis kasdienis ir kultūrinis gyvenimas, kuris formavo reformacijos turinį ir darė įtaką jos padariniams XVI–XVIII a., jos apraiškas literatūroje, muzikoje, ikonografijoje, architektūroje, religinėse apeigose, etikoje, visuomeninėje santvarkoje, ekonominiame gyvenime.
Dėl permainingos istorijos ypač svarbu atsižvelgti į tai, kad Baltijos jūros regionas ankstyvosios modernybės laikais, nepaisant visos įvairovės, buvo intensyvios komunikacijos ir asmeninio bei institucinio bendravimo erdvė – šiandien tai reikėtų prisiminti ir įvairiais būdais atkurti.
Vilniaus universiteto pasirinkimas pabrėžia šio renginio europinį pobūdį ir atsižvelgia į istorines aplinkybes, kad VU yra reformacijos amžiaus kūrinys, vienintelis toks šioje Baltijos jūros regiono dalyje ankstyvosios modernybės laikais. Konferencija taip pat siekiama atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į VU bibliotekos 450 metų sukaktį. Ją minėsime 2020 m.
Daugiau informacijos apie konferenciją
Komentarų nėra. Būk pirmas!