2015 m. sausio 27–30 d. Vilniaus universitete vyks Europos šiuolaikinių kalbų centro (European Centre for Modern Languages) ir Lietuvos nacionalinio egzaminų centro seminaras, skirtas anglų kalbos valstybinio brandos egzamino (VBE) siejimui su Bendraisiais Europos kalbų mokymosi, mokymo ir vertinimo metmenimis (BEKM). Seminare dalyvaus VU ir kitų Lietuvos aukštųjų mokyklų dėstytojai, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai, vidurinių mokyklų mokytojai. Atvyks patyrę lektoriai – BEKM ekspertai Jose Noijonsas iš Olandijos ir Gaboras Szabo iš Vengrijos.
Pagrindinis seminaro tikslas – aptarti 2014 m. anglų kalbos valstybinio brandos egzamino užduotis, jų validumą ir atitiktį B1 ir B2 lygiams. Kitas ne mažiau svarbus klausimas susijęs su naujuoju užsienio kalbų VBE modeliu, kuris keičiamas nuo 2016 m. Tiek Lietuvos pedagogų bendruomenei, tiek mokiniams ir jų tėvams kelia nerimą kalbėjimo testo vykdymas, kuris nuo 2016 m. tampa VBE dalimi. Tad Europos šiuolaikinių kalbų centro ekspertų pagalba ir patarimai, kaip užtikrinti kalbėjimo testo validumą, parengti vertinimo kriterijus ir numatyti siejimo su BEKM procedūras, yra itin reikalingi.
Pirmieji užsienio ekspertų atsiliepimai, kurių sulaukiame besirengdami seminarui, pozityvūs, nors Lietuvoje, ypač vykstant VBE sesijai, viešumoje pasigirsta neigiamų nuomonių apie egzamino užduočių validumą. Lygindami Baltijos šalių pasiekimus su kitomis Vakarų Europos šalimis, ekspertai palankiai vertina ir užsienio kalbų egzaminų sistemą, ir egzaminų statistinių analizių viešinimą, ir probleminių klausimų kėlimą, sistemingai vykdomas reformas. Nors dėl lėšų stygiaus kai kurios egzaminų užduočių rengimo ar vykdymo veiklos ir atsilieka, pavyzdžiui, vertintojų mokymai turėtų vykti reguliariai, griežtesnė vertintojų atranka prisidėtų prie vertinimo kokybės užtikrinimo. Per pastaruosius 20 metų Lietuvoje pavyko suformuoti pažangią ir nuo kitose Europos Tarybos šalyse veikiančios egzaminų sistemos nė kiek neatsiliekančią užsienio kalbų VBE rengimo ir vykdymo praktiką.
Europos šiuolaikinių kalbų centras, nuo 1994 m. veikiantis Grace (Austrijoje), yra Europos Tarybos institucija, prisidedanti prie pažangios kalbų mokymo(si) praktikos sklaidos 33 Europos Tarybos šalyse. Kalbų centro lėšomis rengiami mokymai ir tarptautiniai seminarai suteikia progų dalytis patirtimi, sulaukti nešališkų vertinimų iš užsienio ekspertų ir dar kartą pasitikrinti, ar daugeliui pažįstamas B2 lygio apibūdinimas vienodai suprantamas ir interpretuojamas skirtingose šalyse, ar vienos šalies taikoma kalbos egzaminų sistema atitinka pažangią kitų Europos šalių praktiką.
Renginį finansuoja Europos Komisija ir Europos šiuolaikinių kalbų centras.
Komentarų nėra. Būk pirmas!