Vilniaus universitetas (VU) ir muziejus „Dingęs Štetlas“ pradeda bendrą paskaitų ir diskusijų ciklą „Atviri pokalbiai apie istoriją“, kuriame kels aktualius klausimus apie istorinę tiesą, atminčių karus ir visuomenės gebėjimą atsispirti spaudimui tarnauti vienai ar kitai ideologijai.
Spalio 1 d. 18 val. į pirmąjį pokalbį pakvietėme žymų istoriką, knygų apie vokiečių okupacinę politiką ir Holokaustą Lietuvoje autorių dr. Christophą Dieckmanną. Jis skaitys paskaitą „Atsigręžus į mūsų praeitį. Lietuviai, vokiečiai ir žydai“.
Dr. Ch. Dieckmannas pasidalys savo įžvalgomis apie santykį tarp istorijos ir atminties, papasakos apie asmenines paieškas bandant rasti geriausią būdą nagrinėti Holokaustą Lietuvoje ir naudojamą metodą, kuris padeda įtraukti skirtingas Holokausto dalyvių perspektyvas.
Istorikas aptars, kodėl taip sunku atkurti ir analizuoti bendrą istoriją – kodėl kyla tokia didelė trintis tarp nūdienos ir praeities istorijų. Dr. Ch. Dieckmanno sprendimas – kelti klausimus ir ieškoti tiksliausių atsakymų. Svečias sieks aptarti bendrą lietuvių, žydų ir vokiečių praeitį, įsitraukdamas į diskusijas su auditorija.
Diskusijoje taip pat dalyvaus poetas, eseistas, muziejaus „Dingęs Štetlas“ vadovas Sergejus Kanovičius ir VU rektoriaus patarėjas, apžvalgininkas, filosofas Paulius Gritėnas. Paskaita ir diskusija vyks anglų kalba.
Dr. Ch. Dieckmannas – Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti narys. Jo monumentali studija „Vokietijos okupacinė politika Lietuvoje 1941–1944 m.“ (Deutsche Besatzungspolitik in Litauen 1941–1944) buvo įvertinta Tarptautiniu Jad Vašem knygos apdovanojimu už tyrimą Holokausto tema.
Istorikas yra knygos „Kaip tai įvyko? Christophas Dieckmannas atsako Rūtai Vanagaitei“ bendraautoris. Knygoje atskleidžiama Lietuvos žydų bendruomenės sunaikinimo istorija ir etninių lietuvių vaidmuo joje.
Dr. Ch. Dieckmannas 2005–2014 m. dėstė istoriją Kilio universitete Jungtinėje Karalystėje. Iki 2017 m. Fritzo Bauerio institute Frankfurte prie Maino vykdė tyrimų projektą „Rusijos pilietinio karo istoriografija jidiš kalba“, šiuo metu Berno universitete dirba prie projekto „Žydų persekiojimo garsai“.
Atvira paskaita vyks spalio 1 d. 18 val. Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Vinco Krėvės (118-ojoje) auditorijoje (Universiteto g. 5). Renginio svečių bus prašoma pateikti galimybių pasą.
Komentarų nėra. Būk pirmas!