Antradienį Vilniaus universiteto bendruomenė ir garbingi svečiai buvo pakviesti į iškilmingą restauruotos Šv. Jonų bažnyčios varpinės ir joje įrengtos muziejaus parodos „Universitetas ir pasaulis“ atidarymą. Iškilmės vyko VU centrinių rūmų Mažojoje auloje.
Vilniaus universiteto rektorius prof. Benediktas Juodka pasidžiaugė sėkmingai užbaigta Šv. Jonų bažnyčios varpinės restauracija. Vykdomo projekto vaisiais Vilniaus gyventojai ir sostinės svečiai iš dalies galėjo mėgautis jau nuo praėjusių metų birželio mėnesio, kai lankytojams buvo atidaryta varpinės apžvalgos aikštelė.
Tardamas sveikinimo žodį, B. Juodka pabrėžė, kad sėkmingas tokio masto projekto įgyvendinimas būtų neįmanomas be Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos.
Apie varpinės restauravimo darbų eigą į atidarymą susirinkusiems svečiams trumpai papasakojo architektas Gintautas Pamerneckis. Pasak jo, daugiausia ginčų virė dėl lifto, keliančio lankytojus į apžvalgos aikštelę, įrengimo. G. Pamerneckis minėjo, kad vykdant restauravimo darbus buvo naudotos ne tik įprastos, bet ir naujos, unikalios restauravimo technikos. „Pirmą kartą valėme seną mūrą sodos granulėmis. Šis metodas nužiūrėtas nuo stomatologų. Valant mūrą tokiu būdu išlieka autentiški mūro elementai“, – dalijosi profesinėmis paslaptimis G. Pamerneckis.
Tarp svečių buvo ir Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidentas dr. Gediminas Rainys, kuris anuomet dirbdamas Ūkio ministerijoje padėjo pradėti varpinės rekonstrukcijos projektą. Tardamas sveikinimo žodį, M. Rainys prisiminė, kad ir pats savo rankomis yra prisidėjęs prie Šv. Jonų varpinės rekonstrukcijos. Tiesa, tai buvo 1979 m. vasarą, kai jis, būdamas studentas, talkino gražinant Vilniaus universitetą prieš 400 metų jubiliejaus iškilmes.
Po oficialios dalies rektorius įteikė atminimo suvenyrus su stikle išgraviruotu Šv. Jonų bažnyčios atvaizdu G. Pamerneckiui, G. Rainiui, darbus atlikusios įmonės „Sivista“ vadovui Vytautui Sakalauskui ir VU Strateginės plėtros direkcijos, įdėjusios daug triūso į projekto įgyvendinimą, vadovui Algimantui Lipinaičiui. Vėliau svečiai buvo pakviesti apžiūrėti varpinę ir joje įrengtą Vilniaus universiteto mokslo muziejaus parodą „Universitetas ir pasaulis“.
Komentarų nėra. Būk pirmas!