Pirmadienį Vilniaus universiteto Orientalistikos centre lankėsi Europos Sąjungos misijos Afganistane vadovas Vygaudas Ušackas. Jis perdavė centrui knygas, kurios turėtų padėti studentams geriau pažinti Afganistaną, šios šalies kultūrinį, politinį ir visuomeninį gyvenimą. Knygų perdavimo ceremonijoje dalyvavo VU Orientalistikos centro Šiuolaikinės Vidurinės Azijos studijų centro administratorius Mindaugas Pauliukas.
Po knygų perdavimo V. Ušackas maloniai sutiko atsakyti į kelis „Universitas Vilnensis“ klausimus. „Bet kuri knyga – tai kelias į žinių pasaulį, todėl aš labai džiaugiuosi, kad Vilniaus universitete yra Orientalistikos centras, kuriam tas knygas galima perduoti. Labai džiaugiuosi, kad čia dirba mokslininkai, kurie tiria dinamiškiausiai, kontroversiškiausiai ir įdomiausiai besivystančius pasaulio kraštus“, – pažymėjo V. Ušackas. ES misijos Afganistane vadovas išreiškė viltį, kad perduotos knygos paskatins universiteto studentus geriau pažinti Afganistaną ir šią šalį supantį regioną.
V. Ušackas pažymėjo, kad Afganistanas ir šalia esančios šalys šiandien neretai yra vadinamos „Azijos širdimi“. Šis regionas Lietuvai ir Europos Sąjungai yra labai svarbus dėl kelių priežasčių. „Iš šio regiono kyla didžiuliai pavojai. Galima paminėti vien 2001 m. rugsėjo 11 d. teroristines atakas JAV, kurios buvo suplanuotos ir paruoštos Afganistane tuo metu, kai šalį valdė talibai. Todėl prireikė tarptautinės bendruomenės veiksmų ir įsikišimo, kad būtų sukurti pamatai Afganistano valstybei, kuri ateityje nekeltų pavojaus kitoms šalims“, – kalbėjo V. Ušackas.
Pasak ES misijos Afganistane vadovo, visas „Azijos širdies“ regionas turi ir savo potencialą. „Tai yra didelė rinka, ypač įtraukiant į regiono sampratą tokias šalis kaip Kinija ir Indija. Šio regiono valstybės taip pat yra turtingos savo gamtiniais ištekliais“, – pažymėjo V. Ušackas. Pasak jo, dar vienas Europos Sąjungos uždavinys, kurį siekiama įgyvendinti „Azijos širdies“ regione – puoselėti pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms bei paremti veiksmus, kuriant ir palaikant regiono valstybėse demokratiją.
Komentarų nėra. Būk pirmas!