Lapkričio 29 d. (antradienį) Vilniaus universitetas, Kinijos telekomunikacijų bendrovė „Huawei Technologies Co., Ltd“ ir „Omnitel“ pasirašė trišalę bendradarbiavimo sutartį dėl bendros mokslinės laboratorijos „VU, Omnitel ir Huawei telekomunikacijų mokslo centras“ steigimo.
Sutartimi „Huawei Technologies Co., Ltd“ įsipareigojo naujajai laboratorijai tiekti jos veiklai būtiną įrangą, o „Omnitel“ – integruoti ir palaikyti testavimui reikalingą ryšį, padėti formuluoti tyrimų bei modeliavimo užduotis ir kartu su VU atlikti naujų tinklo savybių bandymus. Vilniaus universitetas įsipareigojo skatinti mokslinį personalą prisidėti prie telekomunikacijų centro veiklos ir sudaryti sąlygas mokslo tiriamųjų darbų vykdymui centre.
Vilniaus universiteto rektorius prof. Benediktas Juodka pažymėjo, kad bendradarbiavimo idėja kilo bendraujant su Kinijos Liaudies Respublikos ambasadoriumi J. E. Tong Mingtao. „Šiandien yra svarbi diena, nes mes pasirašome labai reikšmingą susitarimą. Vilniaus universitetas yra mokslo ir tyrimų institucija. Naujoji laboratorija padės plėtoti tyrimus, mokslą ir inovacijas“, – kalbėjo rektorius.
Pasirašant sutartį „Huawei Technologies Co., Ltd“ atstovavo kompanijos generalinis viceprezidentas Qu Wenchu ir viceprezidentas Centrinei ir Rytų Europai bei Šiaurės regionui Lu Yong. „Huawei Technologie Co., Ltd“ viceprezidentas pabrėžė kompanijos darbą Europoje. „Nuo tos akimirkos, kai pradėjome dirbti Europos regione, kiekvienais metais investuojame į vietinę rinką, į profesionalus“, – sakė Qu Wenchu.
„Telekomunikacijų mokslo centre „Omnitel“ jau įdiegė 4G ryšį – tai greičiai ir galimybės, kurias turi dar nedaugelis pasaulio šalių, – pasakojo „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis. – Mes siekiame paskatinti gabių Lietuvos jaunuolių mokslinę veiklą, ir tai darysime ne tik užtikrindami jiems pažangiausią ryšį, bet ir suteikdami naujas veiklos terpes bandant naujausias mobiliąsias paslaugas. Drauge „Omnitel“ turės unikalią galimybę naujausius modelius pritaikyti savo versle.“
Telekomunikacijų mokslo centro veikloje dalyvaus keturi VU fakultetai: Fizikos, Matematikos ir informatikos, Filosofijos bei Filologijos. Centre bus atliekami mokslui ir verslui aktualių sričių tyrimai: mobiliųjų tinklų modeliavimo, tyrinėjimo ir optimalių parametrų parinkimo, lietuvių, latvių, lenkų ir kitų kalbų atpažinimo ir vertimo į tekstą, semantinių matematinių-skaitmeninių metodų kūrimo ir jų taikymo mobiliuosiuose įrenginiuose, debesų kompiuterijos, intuityvios, paprastos vartotojų sąsajos kūrimo metodų ir jų taikymo.
Komentarų nėra. Būk pirmas!