Jau kelerius metus Vilniaus universitetas du kartus per metus į Vaikų universiteto paskaitas kviečia 8–12 metų vaikus, besidominčius mokslo subtilybėmis, bandančius pažinti pasaulį ir jame egzistuojančius tikėtinus neįtikėtinus stebuklus. Nuo šių metų Vaikų universitetas plečia savo veiklą ir įsitraukia į Vadybos ir psichologijos instituto koordinuojamą Elitinės asmenybės akademijos programą, finansuojamą Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos lėšomis. Pagal šį projektą Vilniaus universitetas rengs jaunojo mokslininko paskaitas. Jose 10–12 klasių moksleiviams bus suteikiama galimybė mokslą pamatyti iš arčiau, pajusti studentiškų paskaitų skonį, patirti sudėtingų dalykų pažinimo džiaugsmą.
Jaunojo mokslininko paskaitose išskirtinis dėmesys bus skiriamas fiziniams, technologiniams ir biomedicinos mokslams. Kodėl būtent šiems? Pastaraisiais metais vis daugiau Lietuvos abiturientų renkasi studijuoti socialinius mokslus. Todėl vis dažniau diskutuojama apie kitų studijų sričių, ypač fizinių ir technologinių mokslų, specialistų trūkumą. Tiek abiturientų teikiami prioritetai (polinkis į humanitarinius ir socialinius mokslus), tiek priėmimo tendencijos (stojančiųjų konkursiniai balai, stojančiųjų skaičius į atitinkamas studijų sritis ir jų programas) liudija apie mažesnį moksleivių susidomėjimą fiziniais ir technologiniais mokslais. Tačiau šiuo metu prognozuojama, kad, modernėjant visuomenei, mokslui ir šiuolaikinėms technologijoms, jų panaudojimui įvairiose gyvenimo srityse reikės vis daugiau fizinių ir technologinių mokslų specialistų. Todėl Vilniaus universitetas, siekdamas populiarinti šias labai naudingas ir perspektyvias mokslo sritis, prisijungė prie Elitinės asmenybės akademijos programos ir pasiryžo koordinuoti būtent Jaunojo mokslininko modulį.
Projektu siekiama ugdyti jaunimo išsilavinimą, mąstymo konstruktyvumą, emocinį raštingumą, kūrybingumą, motyvaciją mokytis, iniciatyvumą, pagarbą kitiems ir sau, toleranciją, norą tobulėti.
Jaunojo mokslininko paskaitas skaitys, mokslo žiniomis su jaunaisiais mokslininkais dalysis garbūs Vilniaus universiteto dėstytojai. Užsiėmimai vyks tris kartus per mėnesį iki 2011 m. birželio. Užsiregistravę moksleiviai paskaitų klausysis nemokamai. Birželį moksleiviams, lankiusiems tam tikrą skaičių paskaitų, bus įteikti dalyvavimą projekte patvirtinantys pažymėjimai-diplomai.
Sausio mėnesį jau įvyko dvi jaunojo mokslininko paskaitos. Vienoje jų docentas Aidas Alaburda (VU Gamtos mokslų fakultetas) dalijosi žiniomis apie nervų sistemą ir jos tyrimo metodus bei principus, kitoje dėstytojas Andrius Juodagalvis (VU Teorinės fizikos ir astronomijos institutas) kalbėjo apie tai, kaip galima pamatyti nematomą – apie kvantus, elektronus, medžiagas ir antimedžiagas bei kitas fizikos įdomybes.
Vasario mėnesį jaunieji mokslininkai bus kviečiami į tris paskaitas. Pirmojoje jų moksleiviai galės sužinoti apie nanotechnologijas kuriant biologinius jutiklius (profesorius Arūnas Ramanavičius, VU Chemijos fakultetas). Norintieji atvykti į paskaitas turi registruotis, užpildyti privalomą registracijos formą.
Daugiau informacijos apie jaunojo mokslininko paskaitas galite sužinoti telefonu (8 5) 219 3144 arba el. paštu konsultavimas@cr.vu.lt.
Komentarų nėra. Būk pirmas!