Nuo sausio iki rugsėjo mėnesio Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Baltistikos katedra kartu su Ciuricho universiteto (Šveicarija) Lyginamosios kalbotyros institutu vykdė tarptautinį institucijų partnerystės projektą „Baltų kalbų morfosintaksė erdvės ir laiko aspektu“.
Baltistikos katedra ir Lyginamosios kalbotyros institutas plėtojo bendrą veiklą – surengė du teminius seminarus Vilniuje ir Ciuriche, abiejų šalių tyrėjai stažavosi bendradarbiaujančiose institucijose. Lietuvos ir Šveicarijos mokslininkų skaitytos paskaitos, pranešimai ir diskusijos parodė, kad projektas buvo naudingas abiem šalims: Lietuvos tyrėjai praplėtė lingvistinį akiratį, susipažino su Šveicarijoje vykdomais moderniais arealinės lingvistikos, dialektologijos tyrimais, o Šveicarijos tyrėjai įgijo žinių apie baltų kalbas ir atliekamus baltistinius tyrimus, o Ciuricho universiteto doktoranto Floriano Sommerio stažuotė, vykusi pagal projektą, buvo labai naudinga jo rašomai baltistinei disertacijai.
„Pirmasis Lietuvos ir Šveicarijos tarpdalykinis skirtingų kalbotyros sričių derinimo ir skirtingų lingvistinių arealų gretinimo projektas padėjo tvirtus pamatus ilgalaikiam dvišaliam bendradarbiavimui tarp Vilniaus universiteto ir Šveicarijos mokslo institucijos filologų. Šio bendradarbiavimo rezultatai neabejotinai turės įtakos plėtojant naujus bendrus, pavyzdžiui, dialektologinius, istorinės ar arealinės lingvistikos, projektus“, – įsitikinęs projekto vadovas doc. Miguelis Villanueva Svenssonas.
Projektas „Baltų kalbų morfosintaksė erdvės ir laiko aspektu“ finansuotas pagal Lietuvos–Šveicarijos bendradarbiavimo programą, kurios tikslas – sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje (sutarties Nr. CH-3-ŠMM-02/07). Šiuo projektu siekta sukurti tarpinstitucinį bendradarbiavimo tinklą baltų ir indouropiečių kalbotyros srityse, daugiausia dėmesio skiriant baltų kalbų morfosintaksei, tiriamai istoriniu ir arealiniu požiūriu.
Komentarų nėra. Būk pirmas!