Balandžio 4–5 d. Vilniaus universitete vyksta tarptautinis simpoziumas, skirtas lyčių lygybės politikai Europos moksle ir inovacijose. Jame pristatomi ir lyčių lygybės aspektu aptariami Europos mokslo politikos tikslai, uždaviniai ir priemonės, skatinančios atsakingą lyderystę moksliniuose tyrimuose ir aukštajame moksle.
Sparti žiniomis paremtos ekonomikos plėtra iš esmės pakeitė mokslo vietą ir vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje, taip pat ES mokslo ir inovacijų politiką. Kuriant ir įgyvendinant ambicingas konkurencingos ir novatoriškos ekonomikos strategijas lyčių lygybė moksle tapo vienu iš pagrindinių iššūkių.
Pasak vienos iš šio simpoziumo organizatorių, VU Teorinės fizikos ir astronomijos instituto docentės Dalios Šatkovskienės, moksliniai tyrimai rodo, kad aukštos kvalifikacijos moterų skaičiaus augimo tendencijos, tiesiogiai siejamos su inovacijų plėtra, mokslo tyrimų organizacijose nėra adekvačiai atspindimos. Tai skatina mokslinių tyrimų organizacijas modernizuotis, įgyvendinant struktūrinius pokyčius, kuriais siekiama užtikrinti lyčių pusiausvyrą instituciniu sprendimų priėmimo lygmeniu, sudaryti lygias galimybes siekiant mokslinės karjeros ir integruoti lyčių aspektą į mokslinių tyrimų turinį.
„Šioje srityje pažengusių universitetų praktika rodo, kad labai svarbus mokslo politikų, mokslo politikos įgyvendinimą reguliuojančių, mokslą finansuojančių ir mokslo tiriamųjų organizacijų bendradarbiavimas“, – pabrėžia doc. D. Šatkovskienė.
Simpoziume bus aptarta ES lyčių lygybės politika moksle, išryškinti instituciniai ir socialiniai barjerai, trukdantys ją įdiegti, pristatyta ES ir kitų didžiųjų mokslo erdvių strategija ir institucinės priemonės lyčių lygybei moksle įgyvendinti. Simpoziume dalyvauja aukšti Baltijos šalių švietimo ir mokslo ministerijų, mokslo tarybų ir mokslą finansuojančių agentūrų pareigūnai, mokslo tyrimo institucijų ir universitetų vadovai, administratoriai, mokslininkai. Diskusijose bus aptarti Baltijos šalių ypatumai ir būdai, kaip bendradarbiaudamos suinteresuotos institucijos galėtų pagreitinti struktūrinius pokyčius Baltijos šalių regiono mokslo organizacijose.
Savo patirtimi simpoziume pasidalys Austrijos mokslo, tyrimų ir ekonomikos ministerijos atstovė dr. Roberta Schaller-Steidl, Bradfordo universiteto (Jungtinė Karalystė) prof. Uduak Archibong, Švedijos karališkojo technikos instituto prorektorius prof. Gustavas Ambergas, Latvijos mokslo akademijos viceprezidentė prof. Baiba Rivza, buvusi Ispanijos ekonomikos ir konkurencingumo ministerijos mokslo ir inovacijų valstybės sekretoriaus kabineto narė, Ispanijos politechnikos universiteto profesorė Ines Sanchez de Madariaga, Europos lyčių lygybės instituto atstovė Barbara Limanowska, Čekijos Respublikos technologijų agentūros atstovas Marcelis Krausas ir kiti.
Tarptautinio simpoziumo „Įgyvendinant lyčių lygybės politiką Europos moksle ir inovacijose“ (Implementing Gender Equality Policy in European Research and Innovation) organizatorius Lietuvoje – „genderSTE“ projekto partneris mokslininkių asociacija BASNET forumas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!