2021 m. spalio 7–9 d. vyko kasmetinė Europos medicinos aukštųjų mokyklų asociacijos (AMSE) konferencija „Medical Schools of the Future – Towards Purposeful Innovation“, kurią organizuoja Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakultetas. Konferencija subūrė per 250 dėstytojų, akademikų, tyrėjų, mokslininkų ir svečių iš 25 valstybių, kurie aptarė ir skatino atkreipti dėmesį į reikšmingiausias problemas keliose medicinos mokslo srityse.
Pandemija padėjo atsiskleisti lyderystei
VU mokslo prorektorė prof. Edita Sužiedėlienė sveikino susirinkusiuosius į konferenciją ir pažymėjo, kad jau antrus metus iš eilės ši konferencija vyksta nuotoliniu būdu. Pasak prof. E. Sužiedėlienės, pandemija sukėlė organizacinių, mokslo ir tyrimų kokybės bei kitų iššūkių. Vis dėlto jų akivaizdoje nedelsiant priimti sprendimai kuriant ir diegiant ugdymo naujoves tapo itin vertingi ir artimiausiu metu prisidės prie reikšmingo švietimo tobulinimo bei stiprinimo.
Profesorė atkreipė dėmesį, kad pandemijos laikotarpis kaip niekada gerai padėjo atsiskleisti medicinos mokslo lyderystei visuomenėje ir priimant sprendimus. „Manau, kad medicinos akademinei bendruomenei svarbu šią lyderystę išlaikyti tam, kad jos balsas būtų girdimas ir juo pasitikima“, – teigė ji.
Galimybė dalytis, mokytis, tobulėti
VU Medicinos fakulteto dekano prof. (HP) dr. Algirdo Utkaus teigimu, ši konferencija buvo turtinga idėjų ir atradimų, nes pasaulinė pandemija nepaliko kito pasirinkimo, kaip tik prisitaikyti prie naujų mokymo ir mokymosi proceso sąlygų.
„Nors pagrindinis akademinės bendruomenės, taip pat ir visos visuomenės tikslas yra sugrįžti į įprastą, ikipandeminį gyvenimą, tačiau šis laikotarpis turėjo ir tam tikrų privalumų. Turime pripažinti, kad akademinio gyvenimo tradicijos savo vertės ir svarbos pasaulinės sveikatos krizės laiku neprarado. Greičiau jau priešingai – turėjome galimybę jas pamatyti naujoje šviesoje ir tarsi įvertinti naujai“, – sakė dekanas.
Pasak jo, pandemija ne tik padėjo suprasti bendruomenės ir socialinių ryšių svarbą, bet ir leido tobulėti lyderystės, sprendimų priėmimo greičio ir kokybės srityse, augino solidarumą ir stiprino draugystę.
Profesorius svarstė, kad galbūt šie metai, kai VU Medicinos fakultetas švenčia 240-ąsias įkūrimo metines, ateities tyrinėtojų bus įvardijami kaip tie, nuo kurių prasidėjo reikšmingi pokyčiai inovacijų link. „Linkiu, kad per šią ir ateinančias konferencijos dienas išnaudotumėte galimybę dalintis idėjomis, mokytis vieniems iš kitų ir visa tai naudotumėte tolimesniam tobulėjimui!“ – sakė prof. A. Utkus.
Konferencijoje buvo susitelkta į tris pagrindines problemines temas – medicinos studentų ir darbuotojų švietimą, aptariant mokymo ir mokymosi metodiką, pažangos vertinimą ir inovacijas, dėmesį skiriant mokslinėms publikacijoms, stipendijoms, ankstyvam studentų įtraukimui į mokslinę veiklą ir kt., ir į pacientą orientuotus sveikatos priežiūros aspektus, tokius kaip paciento saugumas, įtraukumas ir pan.
Šių metų Europos medicinos aukštųjų mokyklų asociacijos konferencijoje ypatingas dėmesys buvo skiriamas žvilgsniui į ateitį. Todėl prelegentų pranešimuose buvo keliami klausimai, susiję su medicinos mokslo ir tyrimų inovacijomis, COVID-19 pandemijos reikšme ateityje laukiantiems pokyčiams.
Komentarų nėra. Būk pirmas!