Liepos 16–28 d. lietuvaičiai iš Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto, olandų, bulgarų, vokiečių, ispanų, lenkų universitetų delegacijos viešėjo Volfenbutelyje (Vokietija) 19-ojoje tarptautinėje studentų vasaros stovykloje (ISSS)
ISSS – tai stovykla, kurią finansuoja Europos Sąjunga. Kiekvienais metais šis renginys vyksta vis kitoje šalyje, kiekvienais metais skiriasi organizatoriai ir temos. Šių metų tema – „Laikraščiai: šaltinių kaita“.
Tokių stovyklų nauda būsimiesiems informacijos ir komunikacijos specialistams yra akivaizdi. Studentai ten ne tik linksminasi, bet ir keičiasi patirtimi, ją gilina ir atranda ką nors naujo. Vadovaujantis stovykloje parinka tema išklausomos paskaitos, kurias skaito specialistai iš įvairių šalių. Buvo papasakota apie garsiausią leidyklą Vokietijoje „Gruner & Jahr“ (kurią teko laimė aplankyti), laikraščių rinką kiekvienoje šalyje, iš kurios atvyko delegacijos, ir išgvildenta dar ne viena tema.
Be paskaitų, vyko ir praktiniai užsiėmimai. Studentai, dalyvaudami grupinėse užduotyse, buvo skatinami bendrauti, diskutuoti tarpusavyje, daryti išvadas.
Komandiniai darbai vyko atliekant vieną svarbiausių užduočių, kurių pagrindu ir yra kuriamas ISSS. Pateikus 6 temas studentai išsiskirstė į tarptautines grupes ir sprendė išsikeltus klausimus. Didelio susidomėjimo sulaukė lietuvių pasiūlyta tema apie žurnalistines antis. Kita populiari seminarų tema buvo pilietinė žurnalistika, į kurią buvo žvelgiama iš skirtingų pusių. Šioms užduotims buvo skirtos beveik dvi savaitės, o prieitos išvados apibendrintos ir sudėliotos į pristatymą, kuris vyko paskutinę stovyklos dieną.
Linksmoji ISSS dalis – ekskursijos, nacionaliniai vakarai. ISSS organizatoriai pasirūpino smagiomis ir naudingomis ekskursijomis į Berlyną, Hamburgą, Volfsburgo mokslo muziejų „Phæno“. Neapsieita ir be ekskursijos po gyvenamą vietą – Volfenbutelį. Susipažinome su miestelio istorija, architektūra. Taip pat aplankėme biblioteką, kurios turimi knygų egzemplioriai gali konkuruoti su Vilniaus universiteto bibliotekos turtais.
Ekskursijų pabaigą, seminarų aptarimus vainikuodavo didelės šventės – nacionaliniai (sutikimo, veteranų, atsisveikinimo) vakarai. Nacionalinių vakarų esmė – kiekvienai šaliai parodyti, ką ši turi skaniausio, gardžiausio ir kuo šiais metais išsiskirs pristatydami savo sugalvotą temą. Šiais metais lietuviai skatino sugalvoti būdų, kaip išgelbėti pasaulį nuo artėjančios pasaulio pabaigos.
Komentarų nėra. Būk pirmas!