Dauguma VU studentų norėtų išvykti dalinių studijų į kokią nors kitą Europos šalį. Tai parodė apklausos, vykusios portale My University, rezultatai (apklausoje dalyvavo 259 respondentai).
Tarp apklausoje dalyvavusių studentų pageidavimą išvykti dalinių studijų į Europos universitetus išsakė daugiau negu 60 proc. Antroje pozicijoje atsidūrė Šiaurės Amerika, į kurios universitetus pagal mainų programą norėtų išvykti 13 proc. apklaustųjų (tuo tarpu Pietų ir Centrine Amerika yra susidomėję tik po 3 proc. apklausoje dalyvavusių studentų). Mažiausiai balsų surinko Azijos ir Artimųjų Rytų regionai.
Komentuodama atliktą apklausą VU Tarptautinių programų ir ryšių skyriaus vedėja Raimonda Markevičienė prisipažino, kad kai kurie apklausos rezultatai ją nustebino. Pasak vedėjos, nors visiškai dėsningas atrodo susidomėjimas Europos universitetais, nesuprantama, kodėl tarp autsaiderių liko Azijos regionas. „Žiūrint į apklausos rezultatus matyti aiškus neatitikimas tarp realiai gaunamų paraiškų studijuoti užsienyje ir apklausos metu išreikštų norų“, – pažymėjo R. Markevičienė. Jos teigimu, kiekvienais metais gaunama nemažai paraiškų iš norinčiųjų vykti būtent į Azijos regiono universitetus. „Nepaisant kuklių apklausos rezultatų, bendradarbiavimą su šio regiono universitetais būtų verta plėsti“, – yra įsitikinusi R. Markevičienė.
Tarptautinių programų ir ryšių skyriaus vedėją nustebino ir Šiaurės Amerikos bei Okeanijos regionų populiarumas apklausoje. „Paraiškų į Amerikos ir Australijos universitetus sulaukiama labai mažai. Būna kvietimų, į kuriuos neatsiliepia nė vienas studentas, nors apklausa rodo, kad poreikis tokioms studijoms yra. Vadinasi, arba studentai neaktyviai seka informaciją apie studijų galimybes šiuose regionuose, arba jiems trūksta finansinės paramos tokioms studijoms“, – daro išvadą R. Markevičienė.
Kviečiame dalyvauti ir kitose apklausose, vykdomose portale My University (https://www.e-myuniversity.eu/vu/). Šiandien portalo administracija klausia studentų: „Ar sutinkate, kad VU studentas turi mokėti bent dvi užsienio kalbas?“. Kviečiame balsuoti už pateikiamus atsakymų variantus.
Komentarų: 4
2012-01-03 19:29
Stasys JuknaTiesa sakant, ir mane nustebino toks noras studijuoti Europoje. Tame labiausiai sukaustytame (mokslo vadybos atzvilgiu) pasaulio kampe. Kampe, kur kalba ir tvarkingi popieriai viskas. Ne tavo galva, ne tavo tavo sugebejimai. Is patirties: ilgokai budamas Vokietijoje, turejau daugeli kartu patvirtinti kad “atvaziave ne kupranuagriai”. Stai tokiame Triero universitete (Vokietijos uzkampis) turejau pakovoti uz net kelis Maskvos Lomonosovo universiteto (MLU) studentus. Mat vokieciai mane – ju paruosimas per zemas. Oi, oi kiek uztruko, kol as jiems irodziau, kad MLU studentai bent 10 kartu kietesni nei tie “trieriskiai”. Tad uzsinoreje Europos, neapsirikit: cia reikia kantrybes. Cia siaucia biurokratija.
2012-01-04 08:28
jonasVau!, niekad nebūčiau patikėjęs! Visad galvojau, kad Afrika populiariausia.. O jei rimtai, tai panasu i beprasme apklausa..
2012-01-11 12:50
S.Juknai[i][quote name=”Stasys Jukna”]Tiesa sakant, ir mane nustebino toks noras studijuoti Europoje. Tame labiausiai sukaustytame (mokslo vadybos atzvilgiu) pasaulio kampe. quote][/i]
Gal kazko nesupratote, bet cia kalbama [u]ne apie darba [/u] (mokslini, pedagogini) uzsienio universitetuose, bet apie [b]dalines studijas[/b] juose. Studentui, atvykusiam gauti ziniu ir kompetenciju, mokslo vadybos lankstumas ar standumas :-) mazai svarbus. Jam svarbu, visu prima, [b]studiju kokybe[/b], na ir -ka cia slepti- konkrecios salies patrauklumas (pradedant jos istorija, kultura ir baigiant klimatu :-) ). Juk tos mainu (daliniu studiju isvykos) ir nera skirtos tik mokslui, sudetine ju dalimi yra ir kulturu pazinimas bei savitarpio supratimo ugdymas.
Kita vertus, jei jau prakalbome apie moksla ir jo vadyba, tai visgi ivairiuose reitinguose pirmajame simtuke, greta amerikietisku, dominuoja ne Azijos ar Australijos, bet Europos universitetai. Aisku, butu labai naudinga ir smagu mums vykti pastudijuoti i tokius JAV universitetus, kaip Harvardas, Yale, MIT ar Stanfiordas, bet kad sito, deja, VU TRS negali pasiulyti…. Tad ieka “second best choice”, kuris tame “meniu” dazniausiai buna kaip tik Europoje.
2012-01-13 17:54
jukna@ #3: Del kitos kulturos pazinimo, sutinku. Nors turint toki tiksla, jau tikrai reiketu vaziuoti i kokias “egzotiskesnes” salis, negu Europa. O del “studiju kokybes” Vokietijoje – as ta “kokybe” kasdien matau. Ji daugelyje universitetu gal net prastesne, negu Lietuvoje.