Vilniaus universiteto (VU) Verslo mokyklos ir tarptautinių ir tarpvaliutinių pinigų perlaidų bei mokėjimų bendrovės „Western Union Lietuva“ organizuojamas „Edtech Hackathon“ pasiekė kulminaciją. Lapkričio 14 d. vykusiame projekto finale dalyviai pristatė savo idėjas švietimo ir technologijų ekspertų komisijai ir varžėsi dėl piniginio prizų fondo – 6000 eurų.
„Kai vien mūsų šalyje per 1000 mokytojų nori palikti darbo vietą, nuolat keičiamas mokymo procesas iš kontaktinio į nuotolinį ir atgal, jau šiandien matome tokių veiksmų pasekmes – švietimui tenka patirti stiprių pokyčių poreikį. Lietuviai ne kartą yra įrodę, kad geba itin greitai prisitaikyti prie besikeičiančių sąlygų, tad matyti tiek daug dalyvių, tokius brandžius ir situaciją galinčius pakeisti sprendimus verčia kaip reikiant didžiuotis ir pozityviai žvelgti į ateitį. Panašu, kad viskas bus labai gerai“, – sako Andrius Milinavičius, „Edtech Hackathon“ moderatorius.
Šiemet projekte varžėsi rekordinis komandų skaičius – net 20 komandų iš Lietuvos, JAV, Estijos, Rumunijos, Prancūzijos, Baltarusijos, Egipto, Indijos, Armėnijos, o finale idėjas komisijai iš viso pristatė 12 komandų. Dalyvių idėjos aprėpė įvairius hibridinio ir mišraus mokymo sprendimus. Tiesiogiai transliuotame nuotoliniame finale idėjas vertino švietimo ir technologijų ekspertų komisija – „EdTech Lithuania“ asociacijos vadovas Šarūnas Dignaitis, Lietuvos verslo angelų asociacijos valdybos pirmininkas dr. Vladas Lašas, „EdTech Hackathon“ steigėjas Vytenis Mockus, Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė ir Vilniaus švietimo pažangos centro direktorė Unė Kaunaitė.
„Džiugu, kad trečiasis VU Verslo mokyklos „EdTech Hackathon“ buvo įdomus, smagus ir kupinas įspūdžių. Galime tik džiaugtis, kad turime tokį idėjų ir žmonių, kuriems svarbu daryti pokytį švietime, būrį. Vertinimo komisijai nelengva buvo išrinkti nugalėtojus, tad teko nemažai diskutuoti. Svarbiausia, kad kartu sutarėme, jog reikšminga tai, ką projekto dalyviai sugebėjo padaryti per vieną savaitę, pradėdami nuo idėjų paieškos, medžiagos rinkimo, komandų būrimo ir darbo su mentoriais. Komisija siekė įvertinti tas komandas, kurios pradėjo plėtoti savo idėjas projekte. Kitas svarbus dalykas tai, kad komisija pastebėjo ir tas kompanijas, kurios jau turi patirties ir sėkmingai keliauja užsibrėžto tikslo link. Nes svarbu tai, kad projekto metu yra sukuriamas produktas ar idėja, atitinkanti tokius principus kaip aktualumas švietime, tinkamumas, poveikis visuomenei ar bendruomenėms, inovatyvumas. Tačiau svarbiausia, kad idėjos sutelkė ir suvienijo tiek šaunių ir kūrybingų žmonių, kurie, tikiu, patyrė kūrybos ir atradimų džiaugsmą. Na o man darbas šio renginio komisijoje suteikė galimybę stebėti, kaip kuriamos inovacijos, ir prisidėti prie puikių idėjų rėmimo bei skatinimo. Esu labai dėkinga organizatoriams, kurie suteikė galimybę prisijungti“, – sako Rūta Krasauskienė, „Edtech Hackathon“ komisijos narė.
Komisijos simpatijas užkariavo tarptautinės komandos programinė įranga „iSpeak“, padedanti sukurti labiau individualizuotą mokymosi patirtį sujungdama daugelį mokymosi įrankių į vieną vietą, pasitelkdama dirbtinį intelektą. Antrąją vietą užėmė „informed.games“ su dezinformacijos mažinimo ir žiniasklaidos raštingumo idėjomis, o trečią – „InSkillz“ virtuali mokomųjų stalo žaidmo platforma. Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas įsteigė papildomą prizą – šešių mėnesių virtualaus biuro narystę ir įmonės steigimo palaikymą, kurį laimėjo dirbtinio intelekto valdoma kalbų mokymosi programėlė „Hackeroos”. Dalyviai varžėsi dėl piniginių prizų, įsteigtų „Transcom“ ir „Guidehouse“. Trys komandos buvo pakviestos pristatyti idėjas Lietuvos verslo angelų asociacijos renginyje.
„Visa mūsų komanda, dalyvaudama šiame projekte, gavo viską, kas geriausia. Renginio organizacija, konkurentų komandos, mentoriai, komisija – viskas buvo įdomu ir kupina iššūkių mums visiems. Jaučiamės pagerbti, tačiau kartu ir pasiryžę iki galo savo sprendimą paversti realybe ir padėti mokytojams bei mokiniams Lietuvoje ir visame pasaulyje išnaudoti visas mokymosi galimybes“, – džiaugiasi „iSpeak“ nugalėtojų komandos atstovas Sandro Franco.
Lapkričio 9 d. startavusioje edukacinių technologijų savaitėje žiniomis ir patarimais dalijosi stipriausių Lietuvos ir užsienio technologijų įmonių, Lietuvos viešojo sektoriaus ir startuolių atstovai – Peter Kazickas, Anna Csernus ir Adrian Muller, Lukas Stakėla, Saulė Mačiukaitė-Žvinienė, Dovilė Juškevičienė, Rimantas Juknys, Paulius Juočeris, Linas Būtėnas, Ayman Arandi, Rytis Bieliauskas, Živilė Valeišienė, Ieva Šantaraitė-Gurskienė. Pagrindinėje renginio diskusijoje „The Future of Work is Now“ dalyvavo Inga Langaitė, Mindaugas Sinkevičius, Sergej Sidorov, Eglė Radišauskienė, Mariano Andrade Gonzalez ir dr. Birutė Miškinienė.
„Smagu, kad „Edtech Hackathon“ jau trečius metus suburia stiprią bendruomenę: kasmet besiplečiantį partnerių ir rėmėjų tinklą, stiprius mentorius, kurių šiais metais buvo net 16, dešimtis pranešėjų, pristačiusių aktualiausias švietimo technologijų temas, ir daugybę dalyvių komandų, kurios dirbo dienomis ir naktimis, o svarbiausia – atsidavusią organizatorių komandą, kuri padėjo įgyvendinti šį 6 dienų hibridinio ir mišraus ugdymo inovacijų ir technologijų projektą. Visa ši bendruomenė suvienijo jėgas dėl bendro tikslo – geresnio ir patogesnio švietimo visiems“, – sako Vytenis Mockus, projekto iniciatorius ir vadovas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!