Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultetas minėdamas Pasaulinę kokybės dieną ir Europos kokybės savaitę surengė Studijų kokybės vertinimo konferenciją. Fakulteto vadovybė ir dėstytojai drąsiai priėmė studentų iššūkį dalyvauti bendroje diskusijoje. Po jos nuspręsta drauge visomis pastangomis siekti kuo geresnių rezultatų.
„Kažin ar kada galėsime pasakyti, kad štai turime 100 proc. studijų kokybę. Visuomet yra kur tobulėti. Taip pat negalime pasakyti, koks fakulteto lygis iš tų 100 proc. dabar. Tačiau didžiuojamės, kad mūsų parengti specialistai gerai vertinami rinkoje, gauname gerų atsiliepimų ir po praktikų. Tad norėtųsi, kad studentai ne tik baigę studijas didžiuotųsi fakultetu, bet ir mokydamiesi jame“, – atidarydama konferenciją kalbėjo VU Ekonomikos fakulteto dekanė prof. dr. Birutė Galinienė.
Į Ekonomikos fakultetą įstoja studentai su pačiais aukščiausiais balais, drauge tai ir patys kritiškiausi studentai, kurie visuomet reikalauja kokybės, aktyviai dalyvauja universiteto gyvenime. Vis dėlto ir patiems studentams tenka pripažinti, kad dalis jų atėjo ne žinių, bet diplomo. O juk studijų kokybės gerinimas priklauso nuo abiejų pusių: tiek nuo studentų nusiteikimo rimtoms studijoms, tiek nuo dėstytojų darbo. „Džiaugiuosi, kad tarp abiejų pusių pokalbis vyksta. Ir tikrai nenoriu pasakyti, kad problemų nėra. Jos yra ir bus. Tai lemia ir vidinės priežastys, ir aplinka. Tik truputį apmaudu, kad iš studentų gavome vien problemų sąrašą ir nė vieno gero atsiliepimo – atrodo, kad viskas pas mus blogai… Galiausiai studentai neįvardijo, kokias problemas reiktų spręsti iš jų pusės“, – apgailestavo dekanė prof. dr. B. Galinienė.
Dėstytojus ragins pasitempti
Konferencijoje Ekonomikos fakulteto studentų atstovybė iškėlė tas problemas, kurios paaiškėjo po 2010–2011 mokslo metais vykdyto studentų poreikių tyrimo. Daugiau kaip keturias valandas vykusioje diskusijoje buvo atrasta įvairių problemų sprendimo variantų, kuriuos fakulteto administracija darsyk apsvarstys, konkretizuos ir siūlys svarstyti Studijų komiteto ir fakulteto tarybai.
Sutarta, kad fakulteto vadovybė paragins dėstytojus atnaujinti įvairią dalomąją medžiagą, skaidres, jas aktualizuoti, parinkti daugiau naujų praktinių pavyzdžių. Tuo tarpu studentai katedrų administracijoms pateiks konkrečias pastabas apie kiekvieną dėstytoją individualiai. Ateityje dėstytojai galbūt atsisakys konspektų platinimo, o studentams bus nurodytas tik pagrindinės literatūros sąrašas, iš kurio jie turėtų ruoštis. Sprendimas priimtas remiantis užsienio aukštųjų mokyklų patirtimi.
Dėstytojai taip pat bus skatinami aktyviau naudotis fakulteto turimais resursais, pvz., išmaniosiomis lentomis, kompiuterinėmis programomis CRM, SPSS ir kitomis, nes studentai nori kuo artimiau su jomis susipažinti ir išmokti naudotis. Nuo kitų metų ypač pasiseks pirmakursiams, kurių programose daugiau dėmesio skiriama informacinėms technologijoms. O kol kas tam būtų galima geriau panaudoti seminarus. Anot studentų, daugelio dėstytojų seminarai labai panašūs – tereikia parengti pranešimą tam tikra tema. Studentai vienbalsiai tvirtino, kad to nepakanka, norisi efektyvesnių užsiėmimų ir net griežtesnio vertinimo. Taigi studentai ir dėstytojai bandys sudaryti gerosios praktikos pavyzdžių sąrašą, kaip būtų galima efektyviau organizuoti užsiėmimus.
Geriausiųjų rinkimai
Smagu, kad fakulteto studentų atstovybė dėstytojų pastangas pasižadėjo įvertinti vėl organizuodama geriausių Ekonomikos fakulteto katedrų dėstytojų rinkimus. Beje, iki lapkričio 24 d. studentai gali pasisakyti ir geriausio VU dėstytojo rinkimuose (www.publika.lt/apklausa-15-4ec17628a5018.html).
Taip pat diskutuota dėl apklausų atnaujinimo fakultete, nes VU Kokybės vadybos centro apklausos kol kas neatspindi tikrosios padėties apie konkrečius dėstytojus. Pavasario semestre į jų siųstas užklausas atsakė vos 3,6 proc. Ekonomikos fakulteto studentų. Daryti išvadas iš tokios apklausos yra neįmanoma. O dėstytojams iš tiesų rūpi grįžtamasis ryšys. „Tikrai nė vienas dėstytojas nesistengia specialiai blogai dirbti. Visi jie įdeda visą savo širdį. Galbūt ne visiems vienodai gerai sekasi. Atgalinis ryšys padėtų jiems pasitaisyti, patobulėti“, – įsitikinusi fakulteto vadovybė.
Konferencija kasmet
Studijų proceso problemų neįmanoma išspręsti per dieną ar savaitę – pokyčiams reikia ne tik noro, bet ir laiko, tačiau skundai dėl socialinės aplinkos paprastesni. Problemos dėl ne visur veikiančio belaidžio interneto ryšio turėtų būti išspręstos dar iki Naujųjų metų. Siekdama sumažinti dideles kainas fakulteto maitinimo įstaigose, vadovybė tarpininkaus studentams kreipiantis į centrinius rūmus dėl maitinimo įstaigų nuomos kainos sumažinimo. Kopijavimo paslaugų laiką taip pat bus bandoma priderinti prie studentų poreikių ir pratęsti iki 19.30 val. Tik su elektros lizdų trūkumu auditorijose teks susitaikyti. Daugiau jų įrengti šiuo metu nėra galimybės.
Galiausiai, kaip viskas keisis ir tobulės, bus galima įvertinti kitąmet rengiamoje Studijų kokybės dienos konferencijoje. Sutarta, kad diena, kai pasitarti dėl studijų kokybės susitinka fakulteto bendruomenės atstovai, būtina kasmet.
Komentarų nėra. Būk pirmas!