Antradienį, gruodžio 6 d., Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto Didžiojoje auloje įvyko Medicinos ir Gamtos mokslų fakultetų bendruomenių susitikimas su VU rektoriumi ir prorektoriais. Buvo aptariami aktualūs klausimai, susiję su VU statutu ir kova dėl universiteto autonomijos išsaugojimo. Tokius susitikimus planuojama rengti ir kituose akademiniuose Vilniaus universiteto padaliniuose.
VU rektorius prof. Benediktas Juodka informavo fakultetų bendruomenes apie tai, kad Vilniaus universitetas pateikė savo naują Statutą Seimui dar kovo mėnesį, tačiau iki pat vėlyvo rudens nesulaukė jokios konkrečios reakcijos. Buvo jaučiamas valdžios atstovų pasipriešinimas – ne tik dėl tam tikrų naujojo Statuto nuostatų, bet ir dėl siekio pratęsti tradiciją ir įtvirtinti Vilniaus universiteto statutą įstatymu (pagal Mokslo ir studijų įstatymą universitetų statutai yra tvirtinami Seimo nutarimu).
Rektorius informavo Medicinos ir Gamtos mokslų fakultetų bendruomenes, kad lapkričio pabaigoje Vilniaus universitetas atšaukė iš Seimo Statuto projektą. Šis žingsnis žengtas atsižvelgus į tai, kad Konstitucinis Teismas lapkričio 17 d. pradėjo nagrinėti Mokslo ir studijų įstatymo konstitucingumo klausimą. Pasak rektoriaus, buvo nuspręsta pirma sulaukti Konstitucinio Teismo sprendimo ir, atsižvelgiant į jo rezultatus, parengti naują Statuto projektą, kuris vėl būtų teikiamas Seimui.
Kol kas Vilniaus universitetas gyvena pagal veikiantį Statutą, turintį specialiojo įstatymo statusą.
Studijų reikalų prorektorius dr. Juozas Galginaitis pažymėjo, kad Vilniaus universitetas siekia apginti ne tik savo, bet ir visų Lietuvos aukštųjų mokyklų autonomiją. Jis apgailestavo, kad kai kurių kitų universitetų bendruomenės vangiai palaiko šį siekį, nerodo ryžto kovoti už savo teises ir pagrindinius akademinės autonomijos principus. „Vilniaus universiteto pozicija yra tvirta. Esame VU Senate sutarę dėl principinių klausimų“, – pažymėjo J. Galginaitis.
Administracijos reikalų prorektorius dr. Aleksas Pikturna tarė keletą žodžių apie finansinius universiteto reikalus. Nors šiandien dar sunku kalbėti konkrečiai (dėl valstybės biudžeto dar vyksta batalijos Seime), A. Pikturna prognozavo, kad kitais metais Vilniaus universitetui gali tekti taupyti, taip pat reikės ieškoti galimybių iš savo lėšų padengti papildomas išlaidas (tarp tokių išlaidų – 3 mln. litų, reikalingų parengti eksploatacijai Mokslo komunikacijos ir informacijos centro pastatą Saulėtekyje). Tačiau didesnių finansinių sunkumų Vilniaus universitetui kitąmet A. Pikturna neprognozavo.
Komentarų nėra. Būk pirmas!