Artėjant dėstytojų ir mokslo darbuotojų atestacijoms, praėjusią savaitę studentų atstovams atestacinėse komisijose buvo surengti mokymai, kuriuose Vilniaus universiteto Studentų atstovybės (VU SA) ekspertai pristatė aktualiausią informaciją, susijusią su dėstytojų ir mokslininkų kvalifikacijos vertinimu.
Šiuose mokymuose studentų atstovams išaiškinta atestacijos komisijos veikla ir jų vaidmuo vertinimo metu. Anot VU SA atstovų koordinatorės Rasos Ibelhauptaitės, atestacinių komisijų padaliniuose darbas gana painus, tad itin svarbu suteikti kompetencijas, reikalingas vertinant dėstytojų pedagoginę ar mokslinę kvalifikaciją.
„Netrukus padaliniuose prasidės atestacinės-priėmimo komisijos posėdžiai, kuriuose dėstytojus vertins ir studentų atstovai. Akademinis personalas vertinamas pagal nustatytus parametrus, tokius kaip mokslinio darbo reikšmingumas, tarptautiškumas pagal tam tikrą mokslo kryptį, publikacijų lygis, metodinė ir kita veikla. Siekiame užtikrinti kompetentingą atstovavimą, tad svarbiausia užduotis atstovams – įvertinti pedagoginę ir metodinę veiklas“, – sako R. Ibelhauptaitė.
Studentų atstovams mokymuose teorines žinias padėjo įtvirtinti ir praktinė užduotis, o patyrę lektoriai Roma Fedosejevaitė ir Petras Purlys skatino į atestaciją pažvelgti ne kaip į formalumą, bet kaip į pagalbą dėstytojui išryškinant jo stipriąsias ir silpnąsias sritis.
„Studentams kyla nemenkas iššūkis – kokybiškai susirinkti informaciją ir ją pateikti komisijos nariams, be to, reikia sugebėti tinkamai argumentuoti. Ir nors šiuos mokymus organizuojame tik antrus metus, matome, kad turėdami daugiau žinių studentų atstovai jaučiasi drąsiau, gali kokybiškiau atstovauti studentams ir siekti studijų kokybės gerinimo“, – teigia VU SA atstovų koordinatorė R. Ibelhauptaitė.
Komentarų nėra. Būk pirmas!