Vasario 5–7 d. Lietuvos parodų centre „Litexpo“ rengiamoje mokymosi, studijų ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2015“ Vilniaus universitetas moksleiviams žada pasiūlyti ir pristatyti daug naujovių – ne tik naujas studijų programas, bet ir įdomybių pilną mokslo inovacijų stendą, kuriame moksleiviai galės pasijusti tikrais mokslininkais.
VU konsultavimo stende tris mugės dienas jūsų lauks studentai ir darbuotojai iš kiekvieno VU fakulteto. Jie atsakys į jūsų klausimus apie studijas, suteiks informacijos apie įvairias mokymosi galimybes (mokymosi visą gyvenimą programas, kalbų studijas ir kt.).
Farmacijos studijos – Vilniuje
Nuo šio rudens farmacininkus planuojama rengti VU Medicinos fakultete. Į šią programą universitete numatoma priimti apie 30 būsimųjų vaistininkų. Baigę tokias studijų programas kaip farmacija studentai tikrai žino, kur ir ką dirbs, tokių specialistų poreikis nuolat juntamas tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse.
Greta šios perspektyvios ir populiarios specialybės VU pasiūlys (jei programos bus įregistruotos Studijų, mokymo programų ir kvalifkacijų registre) dar vieną naują pirmosios pakopos studijų programą – italų filologiją. Šios studijos suteiks galimybę ne tik puikiai išmokti gražios italų kalbos, bet ir išmanyti turtingą Italijos istoriją, literatūrą ir menus, Italijos ir Lietuvos kultūrinius ryšius.
Nuo istorijos iki Indijos
Visus parodos dalyvius kviesime ir į temines paskaitas sužinoti daugybę įdomių dalykų. Štai Komunikacijos fakulteto dėstytojai dr. Arūnas Gudinavičius ir dr. Andrius Šuminas atskleis, kaip ateityje, susidūręs su naujausiomis technologijomis, keisis mūsų skaitymas. Istorijos fakulteto profesorius Alfredas Bumblauskas papasakos apie daugybę pasaulio istorijos mįslių – nuo Naskos piešinių iki Donecko fronto. Orientalistikos centro lektorius Vytis Vidūnas pristatys žymų keliautoją, mokslininką, rašytoją ir žurnalistą, vieną pirmųjų lietuvių esperantininkų Antaną Pošką, papasakos, kaip šis indologijos mokslų atstovas, įsigijęs motociklą, keliavo po Lietuvą, apvažiavo aplink Baltijos jūrą ir galiausiai nusprendė pasiekti Indiją. Jaunosios mokslininkų kartos atstovė, Filosofijos fakulteto doktorantė Milda Pivoriūtė savo paskaitoje klaus, ar verta baigus mokyklą stoti į Piterio Peno kartos gretas.
Dėmesys studentų mokslinei veiklai
Domitės mokslu, norite sutikti kuo daugiau bendraminčių universitete ir mokytis sunkių dalykų linksmai ir įdomiai – tuomet universiteto studentų mokslinių draugijų (SMD) veikla tikrai Jus sudomins. Šiais metais ypatingas dėmesys skiriamas būtent jai. Galėsite iš labai arti pažvelgti į pačių studentų dar studijų metu „kuriamą“ mokslą. Kodėl verta imtis studentiškos mokslinės veiklos, jums atsakys Fizikos fakulteto SMD atstovai. Medicinos fakulteto jaunieji mokslininkai papasakos apie naujausias šiuolaikinės mediko profesijos tendencijas. Tuo tarpu VU Chemikų studentų klubas interaktyvioje paskaitoje atskleis naujausias energetikos tendencijas ir jų ateitį. O Studentų atstovybės prezidento Andriaus Uždanavičiaus dėka galėsite pažvelgti į universitetą studento akimis.
Linksmins robotai ir išmanieji šviestuvai
Šiemet parodoje Vilniaus universitetas stebins naujausiais mokslo išradimais. Mokslo inovacijų stendo lankytojai pirmieji pamatys VU Taikomųjų mokslų instituto patentuotą išmaniąją kietakūnio apšvietimo technologiją. Sinchroniškai belaidžiu ryšiu valdomi keturspalviai kietakūniai šviestuvai leidžia žmogui pasirinkti bet kokį norimą apšvietimo atspalvį, padidinti ar sumažinti apšviečiamo ploto sodrį. Moksleiviai galės savo rankomis pasirinkti maloniausią apšvietimą reguliuodami du didelės galios šviestuvus ir kartu susipažinti su apšvietimo tyrimais bei jų rezultatais.
Stende važinėjantis dirbtinio intelekto valdomas automobilis ir per belaidžio ryšio technologiją Wi-Fi valdoma roboto platforma stebės kliūtis kelyje, analizuos situaciją ir savarankiškai priims sprendimus, kaip elgtis. Kitas nuotoliniu būdu kontroliuojamas robotas pieš piešinius ant A0 formato lapo.
Įdomu, ar galima kontroliuoti savo emocinio streso būseną? Inovacijų stende VU Bendrosios psichologijos katedros studentai demonstruos, kaip jie psichofiziologijos laboratorinių darbų metu matuoja emocinio streso laipsnį ir kaip pasitelkus „grįžtamąjį ryšį“ išmokstama įveikti emocinį stresą.
Taip pat bus pristatomas naujas būdas formuoti trimačius mikroporėtus darinius. Ši technologija plėtojama VU Lazerinių tyrimų centre, bendradarbiaujant su Biochemijos institutu atliekami tyrimai su ląstelėmis. Stende pamatysite 3D spausdintuvą, leidžiantį formuoti mikrodarinius iš biologiškai sutaikomo (draugiško) polimero. Bus galima pamatyti 3D spausdinimo procesą, apžiūrėti ir paliesti juo pagamintus objektus. Norintys galės atsispausdinti savo pasiruoštą objektą iš kompiuterinio (CAD) modelio.
Ir, žinoma, vėl pirmoje šalyje mobiliojoje laboratorijoje „Bioklasė“ bus galima išbandyti tikrus mokslinius prietaisus, patiems atlikti modernius biomokslų eksperimentus.
Komentarų nėra. Būk pirmas!