Vasario 21 d. Vilniaus universiteto Orientalistikos centre buvo atidarytas hindi kalbos kabinetas, kuris įrengtas gavus Indijos Respublikos Vyriausybės paramą.
Atidarymo ceremonijoje dalyvavo Indijos Respublikos ambasadorius Anilas Vadhva (Anil Wadhwa), VU rektorius prof. Benediktas Juodka, LR URM atstovai, Universiteto bendruomenė.
Kabinete įrengta šiuolaikinė vaizdo ir garso įranga, leidžianti taikyti efektyvius kalbų mokymo metodus. Jame mokysis ne tik VU Orientalistikos centro indologai, kurie studijuoja pagal indologijos bakalauro programą, bet ir vakarinės Rytų kalbų mokyklos klausytojai, kuriais gali tapti visi, norintys išmokti Azijos kalbų, tarp jų hindi ir sanskrito.
VU Orientalistikos centre, kuris įkurtas 1993 m., hindi kalba pradėta dėstyti 1995 m. Ji yra viena iš valstybinių Indijos kalbų, kurią gimtąja (daugiausia Šiaurės Indijoje) laiko apie 480 mln., o kalba kone milijardas žmonių visame pasaulyje. Kaip ir sanskritas, hindi kalba naudoja devanagari (skr. „dievų miestas“) rašmenis.
Orientalistikos centras yra vienintelė akademinė institucija Lietuvoje, nuo 2000 m. rengianti Azijos kultūrų ir kalbų specialistus indologus, japonologus, sinologus ir iranistus. Pažymėtina, kad Orientalistikos centre šie specialistai pradėti rengti pirmą kartą Lietuvos valstybingumo istorijoje. Anksčiau orientalistikos studijos neprigijo, nors dar 1810 m. Vilniaus universitete buvo įkurta Rytų kalbų katedra, tačiau nepalankiai susiklosčius aplinkybėms planuotas mongolų, armėnų, arabų, turkų, persų ir kitų kalbų mokymas nebuvo pradėtas.
Dabar vykdoma Azijos studijų bakalauro, o nuo praėjusių metų ir šiuolaikinių Azijos studijų magistrantūros programa leidžia ugdyti plataus humanitarinio išsilavinimo Azijos regionų kultūrų specialistus, įgyjančius dviejų pagrindinių regiono kalbų, istorijos, intelektinės kultūros, religijų, meno žinias ir jų taikymo praktinėje bei tiriamojoje veikloje įgūdžius, gebančius analizuoti ir tirti Azijos regionų kultūrinės raidos dėsningumus, tarpkultūrinės komunikacijos ir Europos–Azijos partnerystės globalizacijos sąlygomis ypatumus.
Su Indijos ambasada Orientalistikos centras bendradarbiauja nuo tada, kai buvo užmegzti Lietuvos ir Indijos diplomatiniai santykiai. Ambasada nuolat remia indologijos studijas Universitete dovanodama knygas, prisidėdama prie indologijos mokslinių tyrimų ir renginių. Kasmet pora VU studentų išvyksta į Agros universitetą tęsti kalbos studijas. Artimiausiu metu numatyta skirti paramą jau paruošto pirmojo lietuviško hindi kalbos vadovėlio leidimui.
Indija – trečioji Azijos šalis, parėmusi auditorijos įrengimą Orientalistikos centre. 2002 m. gavus Japonijos kultūros paramą buvo įrengtos trys modernios japonų kalbos mokymo auditorijos. 2004 m. atidarytas Kinijos LR lėšomis įrengtas kinų kalbos kabinetas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!