Siekdama paskatinti inovatyvių idėjų ir ankstyvosios stadijos startuolių augimą, VU „TechHub“ bendradarbiavimo platformos dalis – Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) – pradeda įgyvendinti naują projektą „TechHub“ (liet. Technologijų uostas). Projekto rengėjai kvies mokslininkus, studentus ir verslo atstovus plėtoti inovatyvų verslą, suteiks jiems įvairiopą pagalbą ir skatins žiniomis grįsto verslo augimą mūsų šalyje.
„Technologijų uostas atvers duris startuolių ekosistemos plėtrai ir sukurs palankią aplinką ankstyvosios stadijos inovatyvioms idėjoms augti. Planuojama, kad projekto metu savo idėjas iki minimalaus gyvybingo produkto išaugins 120 startuolių ir su projekto ekspertų pagalba įmonės ir startuoliai sukurs ir (ar) įsidiegs 100 inovacijų“, – sako MITA direktorius Kęstutis Šetkus.
Pagal projektą bus vykdomos įvairios su inovacijų kūrimu, augimu ir plėtra susijusios veiklos, į kurias įsitraukti galės įvairių sričių novatoriškų idėjų turintys Lietuvos jaunuoliai, taip pat įmones jau įsteigę ar ketinantys tai padaryti verslo atstovai. Projektas skatins įvairias visuomenės, mokslo ar verslo problemas spręsti kartu, integruojant tarpdisciplinines veiklas ir įvairių sričių ekspertus.
Jauni, inovatyvių idėjų turintys startuoliai turės galimybę teikti paraiškas dalyvauti preakceleratoriuje, kurio metu komandoms bus surengtos 3 mėnesius trunkančios intensyvios mokymų ir mentorystės sesijos. Jose jaunuoliai gilins žinias inovacijų kūrimo, verslo steigimo, produkto vystymo, finansavimo, rinkodaros ir kitose srityse, o kartu galės pasinaudoti MITA inovacijų paramos priemonėmis. Be to, geriausi ekspertų komisijos atrinkti startuoliai turės galimybę vykti į renginius, susitikimus ir akceleratorius ES šalyse, kur turės puikias galimybes prisistatyti investuotojams ir ieškoti verslo partnerių.
Projekto metu bus teikiamos ir profesionalios individualios konsultacijos įmonėms, besidominčioms inovacijų kūrimo ir (ar) diegimo galimybėmis. Įvairių sričių ekspertai privataus sektoriaus atstovus konsultuos verslo strategijos, modeliavimo, projektų administravimo ir valdymo, mokesčių, finansavimo, intelektinės nuosavybės, eksporto ir kitais klausimais.
Inovacijų entuziastai taip pat bus kviečiami dalyvauti reguliariuose inovacijų populiarinimo, tinklaveikos renginiuose, kuriuose bus pristatomos verslumo ekosistemos sėkmės istorijos, ankstyvosios stadijos idėjų kūrimo galimybės, rinkos tendencijos. Be to, jaunuoliai galės savo jėgas išbandyti hakatonuose, kuriuose kurs prototipus verslui aktualioms problemoms spręsti, taip pat galės laimėti bilietą į preakceleratorių ir su projekto ekspertų pagalba įkurti ir plėtoti savo startuolį.
„Remiantis „Dealroom.co“ analize, nuo 2013 m. užsienio ir vietos investuotojai į Lietuvos startuolius jau investavo daugiau nei 503 mln eurų. Pagal bendrą investicijų dydį Lietuva yra 4 vietoje iš visų Rytų Europos šalių. Tikimės, kad šis projektas užims svarbią vietą startuolių ekosistemoje ir padės išauginti ne vieną startuolį, kuris pritrauks užsienio ir vietos investuotojų dėmesį“, – sako projekto vadovė Gintarė Narakienė.
Į preakceleratorių registruotis galės visi pirminę idėją turintys ar jau įmones įkūrę startuoliai. Planuojama, kad pirmasis preakceleratoriaus ciklas prasidės 2020 m. balandį. Visi juridiniai asmenys jau yra kviečiami registruotis į profesionalias konsultacijas ir daugiau sužinoti apie inovacijų kūrimo bei plėtros galimybes. Registracijos formą rasite čia.
„TechHub“ – tai Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) įgyvendinamas projektas, skirtas ankstyvos stadijos inovatyvioms verslo idėjoms kurti, startuoliams intensyviai augti ir verslumo ekosistemos tvariai plėtrai tobulinti. Projekto tikslas – paskatinti tyrėjus, mokslininkus, studentus ir verslo atstovus plėtoti inovatyvias verslo idėjas, suteikti jų komandoms įvairiapusę inovacijų ir verslo paramos pagalbą ir sudaryti galimybes intensyviam aukštos pridėtinės vertės žiniomis grįsto verslo segmento augimui Lietuvos ekonomikoje. Projektas finansuojamas Europos regioninio plėtros fondo lėšomis. Veiksmų programos priemonės numeris ir pavadinimas: 01.2.1-LVPA-V-842 Inogeb LT.
Komentarų nėra. Būk pirmas!