Prasidėjo dalyvių registracija į tarptautinį konkursą „Šlovės laboratorija“, kurio tikslas – paskatinti studentus ir jaunuosius mokslininkus, atstovaujančius biomedicinos, fizinių, technologijos mokslų sritims, supažindinti su savo mokslo sritimi plačiąją visuomenę. Lietuvoje mokslo populiarinimas taip pat labai aktualus. Šįmet kartu su Britų taryba konkursą organizuoja Vilniaus universitetas.
Kalbiname VU mokslo reikalų prorektorių prof. Eugenijų Butkų.
Kuo Jums šis konkursas atrodo ypatingas?
Visų pirma, tai tarptautinis konkursas. Jis vyksta ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje kitų šalių. Ištakos – Britų tarybos rengiamame ir tęsiamame konkurse. Manau, kad tai puiki galimybė dalyviams ir žiūrovams pamatyti ir palyginti, kaip mokslas populiarinamas kitose šalyse, kokios tendencijos, įdomesni metodai. Daugelyje šalių intensyviai diskutuojama apie tai, kad mokslininkai turi mokėti pristatyti visuomenei naujausius mokslo pasiekimus ir kaip tai reikėtų daryti.
Ar jauniems mokslininkams svarbu mokėti patraukliai pristatyti savo idėją visuomenei?
Jauniems tai ypač svarbu, nes vyresniems, didesnę patirtį sukaupusiems mokslininkams tai padaryti lengviau. Jauniems mokslininkams, pradedantiems savo kelią, tai yra galimybė ne tik kitiems perteikti mokslo pasiekimus, bet ir patiems geriau, aiškiau pamatyti savo mokslo rezultatų kontekstą.
Ar tikitės aktyvaus dalyvavimo? Lietuviai nėra tokie atviri, lengvai bendraujantys?
Remdamasis ankstesne patirtimi galiu pasakyti, kad yra labai entuziastingai į tokį formatą žiūrinčių žmonių. Tai ir nemenkas iššūkis – per trumpą laiką suprantamai pristatyti savo ar platesnius mokslinius pasiekimus. O tokie konkursai paskatina susikoncentruoti ir apmąstyti tai, kas pasiekta. Tikiuosi, kad aktyvumas bus nemenkas. Patirtis rodo, kad galima įtraukti ir studentų organizacijas, doktorantus, todėl tikiuosi, kad dalyvių netrūks.
Kodėl apsispręsta, kad Lietuvoje būtent Vilniaus universitetas tampa „Šlovės laboratorijos“ organizatoriumi?
Vilniaus universitetas šiame konkurse labai aktyviai dalyvauja nuo pat pradžių, jau daugiau nei penkerius metus. Mūsų dalyvių buvo daugiausia, o ir vertinimo komisijose dirbo daugiausia VU mokslininkų. Praėjusiais metais buvome pagrindiniai Britų tarybos partneriai, o šįmet buvo pasiūlyta apsvarstyti galimybę kartu su Britų taryba tapti pagrindiniais konkurso organizatoriais. Žinoma, tai nėra paprasta, bet suteikia galimybę atsiskleisti mūsų potencialui. Vilniaus universitetas yra lyderiaujantis universitetas ir atsiranda puiki proga patvirtinti tą lyderystę.
Komentarų: 2
2015-03-18 17:14
DOC.dr.KUO isrinktajam neitiko sitas PROREKTORIUS ?
2015-03-23 12:08
Lieuvos DinozauraiLietuvos dinozaurai (spragtelti ant mano vardo). Čia turbūt yra ta labiausiai netikėta sritis, kur Lietuvos studentai galėtų lengvai ir su stipriu pagreičiu pasigaminti prestižą.