Lietuvoje – ne tik ruduo, bet ir garsiai kalbama apie krizės pabaigą. Nors progrnozės ir nedžiuginančios – dar negreitai galėsime atsipūsti nuo patirtų sukrėtimų, tačiau gal jau dabar tinkamas metas sudėlioti į lentynėles šios finansinės krizės pamokas. Jas išmokti būtina, nes krizės, kaip teigia VU profesorius habil. dr. Povilas Gylys, turi tendenciją pasikartoti. Krizės pamokas mums surikiuoja ir psichologas doc. dr. Evaldas Kazlauskas bei sociologas profesorius Romas Lazutka.
Dr. Rimvydas Laužikas siūlo pažvelgti į mūsų paveldą pasinaudojant rusų mokslininko Arkadijaus Sokolovo sukurta „informacinių akinių“ teorija, kuri yra panaši į pasaką apie Smaragdo miesto burtininką. Tad dėvėdami tokius akinius visą pasaulį galime pamatyti kaip ištisinę informaciją ir komunikaciją.
Net du šio numerio straipsniai skirti šeimai. Prof. Dalia Leinartė nagrinėja lietuvių šeimos istoriją, o dr. Romos Jusienės straipsnis labai pravers tėvams, kurių vaikai nori miegoti kartu su jais.
XXI amžiaus mokslininkai ieško… šviesos? Taip, tik ne tiesiogine prasme. Jie bando rasti atsakymus į klausimus, ar gautasis šaltinis bus kokybiškas spalviniu požiūriu, palyginti su natūraliuoju. Ar įmanoma įvertinti šaltinio spalvinę kokybę, jeigu tai subjektyvi jutiminė kategorija? Šiuos teorinius ir praktinius klausimus nuo 2001 m. nagrinėja VU Taikomųjų mokslų instituto ir Matematikos ir informatikos fakulteto mokslininkų grupė, vadovaujama prof. A. Žukausko, bendradarbiaudama su Rensselaerio politechnikos instituto (JAV) šviesos tyrėjais.
Kuo prūsų kalba tokia svarbi šių dienų mokslui, sužinosite perskaitę dr. Vytauto Rinkevičiaus straipsnį „Prūsų kalba: aptrupėjęs muziejinis eksponatas ar gyvas kultūros reiškinys?“. Savitą požiūrį į Antrąjį pasaulinį karą pateikia vienas žinomiausių šiuolaikinių Rusijos istorikų Markas Soloninas.
Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Dermatovenerologijos centro vadovė, Lietuvos dermatovenerologų draugijos prezidentė doc. dr. Matilda Bylaitė pasakoja apie odos vėžį – į ką atkreipti dėmesį, kaip ir kodėl reikia saugotis. Skaitydami „Spectrum“ galėsite gėrėtis paslaptingąja korėjiečių kalba, sužinoti, kuo VU brangūs Jašiūnai, ir dar daug mokslo, paveldo paslapčių.
Komentarų nėra. Būk pirmas!