Lietuvoje – tai pirmas leidinys, kuriame apžvelgiama svarbiausių Rytų religijų (hinduizmo, budizmo, dzenbudizmo, daoizmo) visuma, supažindinama su Rytų mitologija, senovės raštijos ir garsiausiais (taip pat ir pasaulio paveldo) architektūros ir dailės paminklais, pateikiama senovės išminčių, senovės raštijos kūrinių ištraukų.
Šią enciklopediją galima vertinti: kaip pradžiamokslį, kuriame apibūdinamos svarbiausios Rytų religijų ir kultūros sąvokos, kurių nesuvokus neįmanoma perprasti nei rytietiško mąstymo, nei kultūros, kaip Rytų filosofijos ir senovės kultūros apžvalgą, kaip senovės raštijos sąvadą, kuriame pateikiama legendų, senovės išminčių veikalų, senosios poezijos ištraukų, netgi kaip veikalą, iš kurio galima gauti ne tik dvasinės, bet ir fizinės naudos (jame pateikiama ir fizinių pratimų). Jį galima skaityti įvairiai (nelygu kokie yra jį atsiverčiančiojo poreikiai) ir kiekvieną kartą vis atrasti ką nors nauja.
„Nepaisant mūsų visuomenėje sparčiai augančio susidomėjimo unikaliu filosofiniu ir religiniu Azijos paveldu, bendros žinios ir tekstiniai šaltiniai apie intelektines ir dvasines hinduizmo, budizmo, daoizmo ir dzenbudizmo tradicijas Lietuvoje vis dar menki. Neabejoju, jog ilgai lauktas šios enciklopedijos pasirodymas lietuvių kalba ne vienam suteiks stimulą pasigilinti į kelių tūkstančių metų įvairių Azijos regionų mąstytojų lobius, o visiems ją skaitantiems atvers naujus pažinimo klodus. Iš tiesų, tai parankinė knyga, kurią tiesiog būtina turėti ne tik specialistams Azijos tyrėjams, filosofams, religijotyrininkams ar psichologams, bet ir visiems besidomintiems Azijos kultūromis, išminties istorija ir praktinėmis įžvalgomis“, – taip apie šį leidinį kalba prof. habil. dr. Audrius Beinorius, Vilniaus universiteto Orientalistikos centro direktorius.
Komentarų nėra. Būk pirmas!